Dijital Platformlar

Alman yapımı Babylon Berlin’in üçüncü sezonu BluTV’de

Türkiye’nin önde gelen dijital platformlarından olan BluTV’nin sevilen içeriklerinden Babylon Berlin’in üçüncü sezonu yayına girdi. Avrupa’nın en yüksek bütçeli Alman yapımı dizisi olan Babylon Berlin’in üçüncü sezonu sessiz sinemaya karşı yükselen sesli sinema, film stüdyoları, Berlin’in eğlence hayatı gibi konuları gözler önüne seriyor.

Özel yapımları kadar yurt dışında beğenilen projeleri de seçkisine katan Türkiye’nin sevilen dijital platformu BluTV’de yayınlanan Babylon Berlin’in merakla beklenen üçüncü sezonu başladı. Volker Kutscher’in 7 kitaptan oluşan Gereon Rath serisinden senaryolaştırılan Babylon Berlin’in 12 bölümden oluşan üçüncü sezonu, serinin ikinci kitabı Sessiz Ölüm’den uyarlandı. Dizinin üçüncü sezonunun odağında sinema sektörünün gelişimi yer alıyor. Sessiz sinemaya karşı yükselen sesli sinema, film stüdyoları, Berlin’in eğlence hayatı konu ediliyor.

Avrupa’nın en yüksek bütçeli yapımı sadece BluTV’de

40 milyon euro’luk bütçesiyle Avrupa’nın en yüksek bütçeli Alman yapımı dizisi olan Babylon Berlin, 20’li yıllarda bir davayı çözmek için Köln’den Berlin’e gönderilen komiser Gereon Rath’in ekseninde dönemin Berlin’i ve gelişimini anlatıyor. Dizide uyuşturucu, siyaset, cinayet ve sanatın hüküm sürdüğü bir çevreyi incelemeye başlayan Gereon, başlarda ele aldığı davayı basit olarak algılasa da araştırma ilerledikçe hayatını değiştirecek birçok olay yaşıyor. Dizinin başrollerinde Volker Brunch (Gereon Rath) ve Liv Lisa Fries (Charlotte Ritter) yer alıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu