Medya

Alper Taş’ın TV5’deki açıklamaları Çağlar Cilara’yı işinden etti

CHP’nin Beyoğlu belediye başkan adayı Alper Taş, Çağlar Cilara’nın sunduğu Saadet Partisi’nin kanalı TV5’te yayınlanan Gündemdekiler programına konuk oldu. Alper Taş’ın, programda LGBT’liler hakkındaki sözleri kanalda krize neden oldu. Söz konusu programda Alper Taş’ın, başkan olması halinde LGBT meclisi açacağını duyurması, tepkileri de beraberinde getirdi. Kanal yönetimi programa son verdiğini açıkladı.

CİLARA’DAN AÇIKLAMA

Tartışmalara neden olan yayının ardından programın moderatörü Çağlar Cilara’nın programına son verildi. TV5’ten yapılan yazılı açıklamada Alper Taş’ın sözlerinin kanalı değil kendini bağlayacağı ifade edildi.

“SORU SORMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Konuyla ilgili açıklama yapan Çağlar Cilara sosyal medya hesabından “TV5 macerası da bitti. Türkiye’de gazeteciler siyasi kutuplaşmanın, kavganın, gürültünün arasında kalıyor. Ben sorumu sorarım, haber çıkarırım, 8 yılda 3 binin üzerinde program yaptım. On binin üzerinde programlarımdan haber çıktı. Soru sormaya devam edeceğim merak etmeyin.” açıklamasını yaptı.

TV5 kanalından konuyla ilgili yapılan o açıklama:

Çağlar Cilara TV5'ten kovuldu

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu