Medya

Altın Kelebek Ödülleri’ne itiraz ettiler

Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek Ödülleri’ne tepkiler giderek artıyor. Habertürk TV spikeri Didem Arslan Yılmaz’dan sonra Fox Ana Haber Spikeri Fatih Portakal ve Halk TV programcısı İrfan Değirmenci ödüller için aday adayı gösterilmelerine itiraz ederek listeden çıkarılmalarını istediler.

Didem Arslan Yılmaz, Altın Kelebek ödüllerine adaylığı için “bu tiyatroda yer almak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Didem Arslan Yılmaz, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Altın kelebek ödüllerine yine adayı gösterilmişim. Ancak son yıllarda “tartışmalı” ödül dağıtıldığı iddia ediliyor. Aday adaylığından çıkarılmak istiyorum. Çünkü sonuçları “önceden belli olduğu” tartışmaları bitmiyor. Böyle ise, bu tiyatronun içinde yer almak istemem.”

Didem Arslan Yılmaz, Altın Kelebek Ödül Töreni için “tiyatro” ifadesini kullanması dikkat çekmişti.Dün gün içerisinde kişisel Twitter hesabından açıklamada bulunan Didem Arslan Yılmaz, Altın Kelebek ödüllerine aday gösterildiğini, ödül törenini şaibeli olarak gördüğü için adaylıktan çıkmak istediğini belirtmişti.

Didem Arslan Yılmaz, son yıllarda ödüllerin tartışmalı olarak dağıtıldığı iddiaları üzerine “bu tiyatronun içinde yer almak istemem” ifadelerini kullanması kamuoyundan destek görmüştü.

FATİH PORTAKAL’DAN ÖDÜLLERE TEPKİ

Fox TV Ana Haber Spikeri Fatih Portakal, ise “#Altınkelebek’e aday adayi olduğumu öğrendim. Aday adaylığında yer alan ismimin çıkarılmasını istiyorum. Gerekçem, Didem Aslan’ın düşündüğü gibi sonucunun önceden belli olması. Yetkililer talebimi dikkate alırlar umarım. Oyununuzun parçası olmak istemiyorum” ifadelerini paylaştı.

Ödül sahiplerinin önceden belirlendiği iddia edilen Altın Kelebek ödüllerine Didem Arslan Yılmaz ve Fatih Portakal’dan sonra Halk TV sunucusu İrfan Değirmenci de tepki gösterdi.

Değirmenci, “Şimdi baktım benim de adımı yazmışlar aday adayı diye. Didem Arslan Yılmaz haklı. Çıkarın benim de adımı o listeden. Reddediyorum peşinen. Şampuan reklamınıza başka figüran, danışıklı dövüşünüze başka pehlivan bulun!” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı