ManşetSinema

ALTIN PALMİYE NURİ BİLGE CEYLAN’IN…

Ünlü yönetmenin büyük başarısı…Nuri Bilge Ceylan ‘ın yönetmenliğini yaptığı  “Kış Uykusu”  filmi 67. Cannes Film Festivali’nde “Altın Palmiye’’ ödülünü kazandı.

Ceylan’ın ödülü aldıktan sonra sahnede yaptığı konuşmayla dikkatleri çekti. Ceylan, konuşmasında ‘Ödülümü son bir yılda Türkiye’de ölen gençlere ve Soma’da hayatını kaybeden madencilere adıyorum’ şeklinde konuştu.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dagece Köln’den İstanbul’a dönüşünün ardından Yönetmen Ceylan ile telefonda görüştüğü Erdoğan’ın Ceylan’ı Cannes’ta kazandığı ödülden ve Türk sinemasına sağladığı önemli katkılardan dolayı kutladığı bildirildi.

Cannes Film Festivali’nde Nuri Bilge Ceylan’ın ödül aldıktan sonraki bir pozu ise manidardı.

Ünlü yönetmen-oyuncu Yılmaz Güney de, 1982’de senaryosunu yazdığı ve Şerif Gören’in yönettiği “Yol” filmiyle Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü Yunanlı yönetmen Costa Gavras’ın “Missing” (Kayıp) filmiyle paylaşmıştı.

Yılmaz Güney o gün ödülünü aldıktan sonra sağ yumruğunu havaya kaldırmıştı. Nuri Bilge Ceylan da ödülün ardından aynı pozu verdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu