Gündem

Altın ve döviz fiyatları neden arttı? EURO, dolar ve altın fiyatlarında durum ne?

Özellikle son günlerde dövizde ve altın fiyatlarındaki artış dikkatlerden kaçmıyor. Vatandaşlar altın ve dövizdeki yüksek artışın nedeninini merak ediyor. Merkez Bankası (MB) altın ve dövizdeki yükselen fiyatlarla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Peki, Euro-dolar fiyatları kaç liradan işlem görüyor? Altın fiyatları nasıl oluştu? İşte, detaylar..

DOLAR, EURO VE ALTIN FİYATLARI KAÇ LİRADAN İŞLEM GÖRÜYOR?

Öte yandan Merkez Bankasının yükselişe geçen döviz fiyatlarına müdahale edecek mi? sorusu da güncelliğini koruyor. Merkez Bankası’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada altın ve döviz fiyatlarındaki yükselişin yakından izlendiği vurgulandı. Dikkat çeken açıklamada piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması için tüm araçların kullanılacağı kaydedildi.

Merkez Bankası’ndan döviz ve altın fiyatlarının yükselmesi nedeniyle yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Uygulamaya alınan mali ve parasal politikalar küresel salgın hastalığın Türkiye ekonomisi üzerindeki etkilerinin sınırlandırılmasında ve üretken kapasitenin korunmasında başarılı olmuştur. Son dönemde açıklanan veriler iktisadi toparlanmanın güç kazandığına işaret etmektedir. Bu bağlamda Ağustos başı itibariyle iktisadi faaliyetteki normalleşme süreciyle birlikte, hedefli ilave likidite imkânları kademeli olarak azaltılacaktır. Öte yandan, piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir. Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır.”

DÖVİZDE DURUM NE? DOLAR VE EURO KAÇ LİRA OLDU?

Dolar fiyatları şu dakikalarda 7.26 TL seviyesinde. Euro fiyatları ise 8.62 TL seviyelerinde bulunuyor.

Dolar kuru, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 7.03 TL seviyesinde hareket ederken, yeni güne 7.06 TL seviyesinden başladı. Dolar kuru, gün içerisinde en düşük 7.0287 TL seviyesini, en yüksek ise 7.2970 TL seviyesini görürken; saat 16.53 itibarıyla 7.2660 TL seviyesinde hareket etti.

Euro fiyatları gün içerisinde en yüksek 8.6718 TL’yi görerek şu dakikalarda 8.6228 TL seviyesinde bulunuyor. Sterlin de aynı dakikalarda 9.5959 TL seviyesinde işlem görüyor.

ALTIN FİYATLARI

Altının gram alış fiyatı 483,82 lira; satış fiyatı ise 483,96 TL.

Çeyrek altının alış fiyatı 801,90 lira; satış fiyatı ise 840,90 TL.

Altının ONS alış fiyatı 2.068,22lira; satış fiyatı ise 2.068,59 TL’den işlem görüyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu