Yaşam

Altın zirve yaptı, Güncel altın fiyatları, çeyrek altın kaç lira?

Altın hız kesmiyor, bugün altının tarihi zirveyi gördüğü belirtildi. FED’in son açıklamaları da altının hızına ivme kattı. Gram fiyatı 123,9 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan altının ons fiyatı da son iki yılın zirvesine ulaştı.

Amerikan Merkez Bankası (FED)’in yaptığı son açıklamaların ardından ve dolar kurundaki değerlendirme sonrasında altının gram fiyatı ile ons fiyatı yüzde 2’ye yakın bir oranda değer kazanarak tarihi zirveye ulaştı. Bilindiği üzere altının ons fiyatı 15 Ağustos 2014’te en son bu kadar yükselmişti. 16 Haziran 2016 günü altın ons fiyatı son iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı.
FED dünkü açıklamalarında faizlerde değişiklik yapmadı bu zaten beklenen bir durum olarak değerlendirildi. FED’in son açıklamalarında özellikle 2016 ve 2017 yılına ilişkin büyüme beklentilerinin aşağı yönlü revize edilmesi konusunu ve Başkan Janet Yellen’ın Brexit riskini gündeme getirerek bu konuya dikkat çekmesinin altının ons fiyatının yükselmesine sebep olduğu belirtiliyor.

Altının onsu  15 Haziran 2016 tarihinde 1.290 dolar seviyelerinde seyrediyordu. Gram altının da bu tarihi yükselişle birlikte bugün saat 10’dan beri 123,5 liradan işlem gördüğü belirtiliyor. Edinilen bilgilere göre; Kapalıçarşı fiyatları şöyle: kalarda çeyrek altın 203 lira, Cumhuriyet altın ise 828 liradan satılıyor.

Güncel Altın ve döviz fiyatları için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu