Medya

Amerikanın Sesi ve Sputnik Kürtçe servisinin eski çalışanı Salih Turan tutuklandı

Amerika’nın Sesi ve Sputnik’in Kürtçe Servisi eski çalışanı Salih Turan’ın sosyal medyada “terör örgütü propagandası” yaptığı gerekçesiyle İstanbul’da tutuklandığı haber veriliyor. Turan’ın Avukatı, Turan’ın, bir gece Metris Cezaevi’nde tutulduktan sonra Silivri’ye nakledildiğini ifade etti.

TERÖR PROPAGANDASI YAPTIĞI GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Son olarak Sputnik’in Kürtçe servisinde çalışan Salih Turan, sosyal medyada ‘terör örgütü propagandası’ yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.

Turan’ın, 12 Şubat Salı günü, sabaha karşı Yenibosna’daki evine düzenlenen baskınla gözaltı alındığı bildiriliyor. Turan’ın evinde bulunan telefon, bilgisayar gibi tüm cihazlarına da el konulduğu ve Emniyete götürüldüğü kaydediliyor. Turan, ifadesinin ardından savcılığa çıkarıldı. Savcılıkça tutuklanması istenen Turan, çıkarıldığı mahkemede “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklandı.

Turan’ın avukatı,  Turan’ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu haberleri paylaşmasının suç sayıldığını söyledi. Avukat Nevroz Akalan, Turan’ın önce Metris Cezaevine gönderildiğini, ardından ise Silivri Cezaevine sevk edildiğini belirtti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu