Medya

Ankara’daki patlamada Tarım TV muhabiri de hayatını kaybedenler arasında

Ankara dün saat 18.31’de meydana gelen terör saldırısı, 32 yaşındaki gazeteci Gülşen Yıldız’ı da canından etti. Gülşen Yıldız, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı olarak yayın yapan Tarım TV’de muhabirlik yapıyordu.

İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta, askeri servis araçlarının geçişi sırasında dün saat 18.31’de meydana gelen bombalı saldırıda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında yaklaşık 4 yıldır gazeteci olarak çalışan Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu Gülşen Yıldız da hayatını kaybedenler arasında.

Patlamadan etkilenen, bakanlığa ait servis aracındaki Tarım TV muhabiri Yıldız, ambulansla Güven hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen,  genç gazeteci hayatını kaybetti.

Kahramanmaraşlı olan Gülşen Yıldız’ın cenazesi, Elbistan’da defnedilecek.

Saldırı gerçekleştiğinde olay yerinde bulunduğunu, söyleyen Yıldız’ın arkadaşının “Patlamanın nasıl olduğunu anlamadık bile. Her şey bir anda gerçekleşti. Patlama olduğunda ilk olarak ‘Yaşıyor muyum’ diye bakıp, ardından çevremi inceledim ve yaralılara yardım etmeye başladım. İlk gördüğüm de Gülşen oldu ve durumu ağırdı. Olay yerine ilk askeri ambulans geldi ve Gülşen’i ambulansa taşıdık. Kulağından kan geliyordu. Hala olay anı gözümün önünden gitmiyor” şeklinde konuştuğu haber veriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu