Yaşam

AÖF 2. üniversite 2. dönem kayıtları ne zaman?… İşte, 2019 akademik takvimi

Ülkemizde 3 tane AÖF üniversitesi bulunuyor. 150 den fazla bölüme sınavsız şartsız kayıt olunabiliyor.  Önlisans öğrencisi ya da mezunu sadece Önlisans bölümleri seçebiliyor. Lisans öğrencisi ya da mezunu hem lisans bölümlerini hem de önlisans bölümlerini seçebilir.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF 2. ÜNİVERSİTE BİLGİLERİ

Belki şu anda çok iyi bir üniversitede okuyorsun. Peki, gerçekten bu bölümde okumak mıydı hayalin? Ya da bir mesleğe sahip oldun sonunda; ama neden bununla yetinesin ki? Hayatında her şey yolunda olsa da, başka meslekler, başka meraklar, başka hayallere sahip olmak isteyebilirsin. İşte, Anadolu Üniversitesi sana tüm bunları gerçekleştirme fırsatı sunuyor. Üstelik şartsız, sınavsız…

Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite Programları ile yeni kariyer yapma istenilen bölümde okuma ve hayallerini gerçekleştirme imkanı tanıyor. Eğer bir diplomanın yeterli gelmediğine inanıyorsanız  İkinci Üniversite Programları sizleri bekliyor.

İkinci üniversitenin  neden gerekli olduğu sorusunun cevabını öğrenmek için videoyu izleyebilirsiniz:

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemi 2. üniversite kapsamında 3 fakültede 17 lisans programı 37 önlisans programı ile eğitim vermektedir. Türkiye’de 82 ilde yurtdışında ise 17 ülkedeki 29 sınav merkezinde hizmet vermektedir.

 

İkinci Üniversite İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri

2018-2019 Öğretim Yılı İçin Planlanan İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri
İnternet Başvuru Tarihi 11 Eylül – 5 Ekim 2018
İnternet Başvuru Adresi http://aof.anadolu.edu.tr
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 11 Eylül – 5 Ekim 2018
AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi 5 Ekim 2018

Adaylar, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı “İkinci Üniversite” linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştireceklerdir. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

İkinci Üniversite başvurusunda bulunabilirsiniz.  İkinci Üniversite hakkında detaylı bilgi almak ve ön başvuru yapmak için aşağıdaki web sitesini ziyaret etmek için tıklayın

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2018-2019 Öğretim Yılı İnternet Başvuru, Kayıt, Kayıt Yenileme/Ekle-Sil Tarihleri*

BAHAR DÖNEMİ
Kayıt Türü İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi** Mazeretli Kayıt Tarihi Süre
KAYIT YENİLEME
EKLE/SİL
– Açıköğretim
– İktisat
– İşletme
11 Şubat 2019 Pazartesi
22 Şubat 2019 Cuma
22 Şubat 2019 Cuma 12 Gün

* ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.

** Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 09.00’da başlayacak, son günü saat 17.00’de sona erecektir.

*** Yatay Geçiş ile kayıt yaptıranlar ders ekleyebilir.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu