Yaşam

AÖF kayıt yenileme başladı, aöf kayıt yenileme tarihleri ve şartları

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme dönemi başladı. AÖF’te okuyan öğrencilerin en çok sorduğu soruların başında “Kayıt yenilemeyi ve ders seçmeleri nereden nasıl yapabilirim?” yönünde. AÖF Ders seçme işlemleri Atatürk Üniversitesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılı Ders Kayıt İşlemleri 26 Eylül 2016 Pazartesi günü başladı. AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır, AÖF ders kayıt işlemleri ve ders seçme işlemleri nasıl yapılır? Harç ücreti nereye nasıl yatırılır? 2016-2017  AÖF kayıt işlemleri ile ilgili bilgileri haberimizden takip edebilirsiniz.

Şu an bir AÖF programına kayıtlı olan öğrenciler 2016-2017 yılı güz dönemi kayıtlarını 26 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında yenileyebilirler. AÖF açıköğretim, iktisat ve işletme fakültelerinde online olarak kayıt yenileme işlemleri nasıl olur sorusunun cevabı medyabey. com’da.

AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ
GÜZ DÖNEMİ: 26 EYLÜL 2016-7 EKİM 2016
BAHAR DÖNEMİ: 13 ŞUBAT 2017-24 ŞUBAT 2017

AÖF yeni dönem akademik takvimi açıklandı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi AÖF 2016-2017 akademik takvimi yayınlandı. İşte yeni aöf kayıt yenileme şartları…

Ders ekle-sil ve kayıt yenileme tarihi: 26 Eylül – 07 Ekim 2016

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrenciler Güz Döneminde ders ekle-sil işlemini yapmak için TIKLAYINIZ

 

AÖF sınavsız geçiş sınavı kaldırıldı. AÖF önlisans öğrencileri AÖF ve ATA AÖF lisans programlarına geçiş yapılabiliyordu. 2015-2016 öğretim yılında dikey geçiş son kez uygulandı ve 2016-2017 öğretim yılında dikey geçiş sınavı (lisans tamamlama sınavı) kaldırıldı. AÖF dikey geçiş kaldırıldı peki lisans tamamlamak isteyenler şimdi ne yapacak? AÖF puan sistemi nasıl olacak, baraj sistemi uygulanacak mı? Tüm sorularınızın cevabı haberimizde.
Öğrenciler artık AÖF’te lisans tamamlamak için DGS sınavına girmek mecburiyetindeler. Öğrenciler puan sisteminin ne olacağını ve baraj puanı olup olmadığnı merak ediyorlar ancak konuyla ilgili net açıklamalar ancak ÖSYM DGS dikey geçiş sınavı kılavuzunun yayınlanmasıyla ortaya çıkacaktır.
2 yıllık açıköğretim okuyanlar artık ancak DGS sınavı ile 4 yıllık sınavlara geçiş yapabilecekler. Ayrıntılar geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu