Medya

Apple, Netflix’in önünü kesecek platformunu bu akşam açıklayabilir

Apple'ın bu akşam saatlerinde Netflix ve Amazon'a rakip olacak platformunu duyurması bekleniyor.

Apple’ın Netflix ve Amazon’a rakip olacak bir platform hazırlığı içinde olduğu biliniyordu. Hazırlıkların son aşamaya geldiği haber veriliyor. BBC Türkçe’nin haberine göre Apple’ın bu akşam, Netflix ve Amazon’a rakip olacak televizyon ve dizi platformunu anons edebileceği öne sürüldü.

ABD’nin California eyaletindeki Apple Par’ta düzenlenecek tanıtım için gönderilen davetiyelerde daha öncekilerde olduğu gibi toplantının içeriğine dair ayrıntı verilmedi.

Ancak davetiyelerde Apple logosunun altında “It’s show time” (Gösteri zamanı) yazması, şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı belirtilen televizyon hizmetinin duyurusunu yapacağına yoruldu.

Apple’ın resmi Twitter hesabından paylaşılan mesajda “Gösteri zamanı. 25 Mart saat 10.00’da (TSİ 20.00) gözünüz bizde olsun” deniyor.

Wall Street Journal gazetesinin haberinde de söz konusu toplantıda televizyon ve dizi platformunun yanı sırada gazete ve dergi aboneliği servisinin de duyurusunun yapılması bekleniyor.

Wall Street Journal’in  haberinde Apple’ın televizyon ve film platformuna, dizilerin yayın hakkı ve orijinal yapımlar için bir milyar dolardan fazla kaynak ayırdığı öne sürüldü.

NETFLIX’İN ÖNÜNE KESMESİ AMAÇLANIYOR

Finans haberleri sitesi MarketWatch de Apple çalışanlarının yeni platformu ‘Netflix katili’ olarak nitelediğini aktarıyor.

Sitenin haberinde Apple’ın tanıtacağı platformun büyük bütçeli dizilerin yapımcıları HBO veya Showtime gibi kanallara aboneliği kapsayacağı ve fiyatının da ayda 9,99 dolar olacağı belirtiliyor. Apple’ın platformunun Netflix aboneliğini kapsamayacağı da haberde vurgulanıyor.

Apple’ın yeni platformunda Game of Thrones gibi dev bütçeli dizilerin yerine, küfür, şiddet ve çıplaklık içermeyen aile yapımlarına ve çocuk dizilerine odaklanacağı belirtiliyor.

Netflix’in 150 milyona yakın, en büyük rakibi Amazon Prime’ın da 100 milyondan fazla abonesi olduğu tahmin ediliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu