Teknoloji

Apple, Siri’yi Google’ın yapay zeka uzmanı Giannandrea ile tanıştıracak!

Apple, Siri’yi Google’ın yapay zeka uzmanıyla geliştireceğini açıkladı. Siri’yi geliştirmek isteyen Apple, çareyi Google’ın yapay zeka müdürü John Giannandrea’da buldu. John Giannandrea, 2016’dan bu yana Google’da yapay zeka bölümünün başında görev yapıyor. The New York Times’ın haberine göre Giannandrea, artık Apple’da makine öğrenimi ve yapay zeka stratejisi bölümünü yönetecek.

APPLE’DAN İLGİNÇ “SİRİ” HAMLESİ

Giannandrea’nın doğrudan CEO Tim Cook’a rapor vereceği ve sadece Siri’nin geliştirilmesi konusunda çalışacağı haber veriliyor.

Bu transfer Google’da taşları yerinden oynatıyor. Google’da yapay zekanın başına şirket çalışanlarından Jeff Dean atanacak ve firmanın bu alandaki projelerinden sorumlu olacak. 1999’dan bu yana Google’da olan Jeff Dean, şirket içinde pek çok görevde çalıştı.

SİRİ DE DEĞİŞİM RÜZGARLARINDAN ETKİLENECEK

Yapay zeka konusuna yatırım yapan Apple, bu alandaki en büyük rakiplerinden birinin en üst düzey yöneticisini transfer ederek, büyük bir adım gerçekleştirdi. Yakın gelecekte Siri’de önemli gelişmeler olması bekleniyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu