Sinema

Apple TV Plus’ın üzen The Banker filmi kararı

Dijital yayıncılık sektörüne Apple TV+ ile giriş yapan Apple, 2019’un başında satın aldığı The Banker filminin perşembe akşamı yapılması planlanan ilk gösterimini, film hakkında dikkatlerini çeken bazı endişeleri prodüksiyon ekibiyle gözden geçirmek için zamana ihtiyaç duydukları gerekçesiyle iptal etti.

Apple, yakın zamanda çıkaracağı uzun metrajlı filmi The Banker’ın filmde Anthony Mackie tarafından betimlenen karakterin oğlu olan Bernard Garrett Jr. hakkında yöneltilen cinsel suiistimal iddialarının ardından filmin vizyon tarihi gecikme kararı Apple TV+ tarafından duyuruldu.

Apple’dan bir temsilci, verdiği bir demeçte şunları dile getirdi:

“The Banker’ı bu yılın başlarında satın aldık, çünkü filmin sosyal değişim ve finansal okuryazarlık hakkındaki eğlenceli ve eğitici hikayesinden etkilendik.”

Bu demecinin ardından şirketin daha önce dile getirmiş olduğu söylemlerini yineledi:

“Geçen hafta filmle ilgili bazı endişeler dikkatimizi çekti. Biz, film yapımcıları ile birlikte, bu konularda bakmak ve en iyi sonraki adımları belirlemek için biraz zamana ihtiyacımız var. Bunun ışığında, artık AFI Fest’te The Banker’ın prömiyerini yapıyoruz.”

Teatral sürüm şu anda ertelendi, revize edilmiş bir çıkış tarihi mevcut değil, şirket filmin yayınlanacağına dair söz verdi. Filmin galası, 6 Aralık’ta gösterime girmesi öncesinde Hollywood’daki AFI Fest’in kapanış gecesinde 21 Kasım’da yapılacaktı.

APPLE’DAN ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR AÇIKLAMASI

Mackie, Samuel L. Jackson, Nicholas Hoult ve Nia Long içeren bir oyuncu kadrosuyla The Banker, Apple tarafından akış hizmeti için edindiği en yüksek profilli filmlerden biri. Film aynı zamanda Apple’ın tiyatro yayınlarına ilk büyük atılımını yaptı ve Apple’ı Oscar’ın rakiplerinden biri haline getirebileceğini öne süren erken raporlarda bulundu.

Bankacı aslında şirketin gelecek yıl başında Apple TV Plus yayın hizmetine girmesi gerektiğinden kaynaklanıyordu, ancak Apple tartışmanın ardından bunun değişip değişmediği konusunda herhangi bir yorumda bulunmadı.

Deadline daha önce bildirdiği gibi Garrett Jr., filmi tanıtmakla ilgilendi ve prodüksiyonunda danışmanlık yaptı. Bankacı, Apple’ın The Elephant Queen ve Hala ile birlikte 2019’da gösterime gireceği üç filmden biri.

KAYNAK: www.pchocasi.com.tr

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu