Medya

Aralarında Nedim Şener’in de bulunduğu heyet Amerikalılara 15 Temmuz’u anlattı

FETÖ mağduru üç önemli isim 28 Eylül Salı günü New York’ta düzenlenen panelde konuştu. FETÖ’cü hakimler tarafından tutuklanarak cezaevine konan, ödüllü araştırmacı gazeteci-yazar Nedim Şener, Genelkurmay Başkanlığı eski Istihbarat Daire Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, TSK içindeki FETÖ yapılanmasını ortaya çıkaran emekli askeri hakim albay Ahmet Zeki Üçok ABD’nin New York kentinde önemli bir toplantıda buluştu.

FETÖ mağduru asker ve gazetecilerden oluşan heyetin ABD’de çeşitli eyaletlerde panellere katılarak Türk toplumunu 15 Temmuz FETÖ’cü darbe ve FETÖ hakkında bilgilendirecekleri açıklandı.

Türk Amerikan ilişkilerinindeki kilit konusu FETÖ hakkında, emekli korgeneral İsmail Hakki Pekin, emekli askeri hakim Albay Ahmet Zeki Üçok ve gazeteci Nedim Şener, FETÖ Mağdurları olarak Salı günü New York’ta düzenlenen panele katıldı.

Üçlü, 29 Eylül Çarşamba günü Washington DC’de bir panele daha katılacakları duyuruldu. ABD’ye davet edilen üç isim deTürkiye’nin çok yakın tarihinde Ergenekon, Balyoz gibi önemli davalar da tutuklanmışlardı.

 

14 sanık arasında bulunan eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilerek uzun zaman hapis hayatı yaşamıştı.

 

Balyoz Davası kapsamında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Ahmet Zeki Üçok, Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki en etkili hukukçulardan biriydi. Aynı zamanda da hâkim sınıfında “doktora” yapmış tek subay olarak biliniyor. 2009 yılında Balyoz Davası’ndan 18 yıl hapis cezası almıştı. Üçok hakkında tam 46 adli ve idari soruşturma açıldı. Üçok, dört kez tutuklandı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından hakkında verilen disiplin cezaları nedeniyle Birinci Sınıf Hâkimliği elinden alındı. Üçok, dava açtı ve kazandı. Halen Birinci Sınıf Hâkim statüsünde bulunuyor.

Üçok daha sonra beraat ederek serbest bırakıldı.

İstanbul Adliyesinde, soruşturmayı yürüten zamanın Cumhuriyet Baş Savcısı Zekeriya Öz tarafından sorgulandıktan sonra tutuklama istemiyle İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen Nedim Şener ve Ahmet Şık, tutuklanmışlardı. İki isim de daha sonra serbest bırakılmış dava medyada oldukça ses getirmişti.

FETÖ’yü geçmişte yaşadıklarından dolayı iyi tanıyan Nedim Şener, Ahmet Zeki Üçok ve İsmail Hakkı Pekin’in ABD’de merak edilen konulara açıklık getirdikleri haber veriliyor. Üçlü, Türkiye’de 15 Temmuz’dan önce ve sonrasında neler yaşandığı konusunda gerek ABD toplumunu gerekse ABD’de yaşayan Türk toplumunu aydınlatıcı bilgiler verdikleri bildiriliyor.

Nedim Şener, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla takipçilerini davetli olduğu toplantılar hakkında bilgilendiriyor. Şener, en son New York Penn Club’deki gerçekleşen toplantıyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu