Astroloji

Aralık ayı burç yorumları…Ünlü Astrolog FİLİZ ÖZKOL yazdı

Aralık ayının yorumu

Kişisel düşüncelerin öne çıkmasıyla sosyal yaşantımızda kargaşalar oluşacak. Herkesin kendi düşüncelerini savunduğu bir pota oluşturacağız.  Tutucu davranışların göz olduracağı, toplumsal ahlak ve namus sorunlarını irdeleyeceğiz. Değer yargılarımız sorgulanacaktır. Yaşam kalitemizi arttırma çabaları içinde olacağız. Özgürlüklerimizi kazanma yolunda bazı hedeflerimizi pürüzsüzce çözümlemeliyiz. Boşanma, evlenme ve ortaklıklarla ilgili sürtüşmeler ve tartışmalar gündeme gelecek.. Beklenmeyen haberler karşısında hazırlıklı olmalısınız. Yeni ve özel durumlar söz konusu olacaktır.

KOÇ

Güneş tutulması ruhsal değişim evinizde gerçekleşiyor. Koşullar ve içsel tepkilerinizi dengelemek zorundasınız. Bazı gizli konuların açığa çıkması çözüm yollarını da beraberinde getirecek. Eski hatalarınızın, tekrar sizi rahatsız etmesini engellemek sizin elinizde. Riskler konusunda temkinli davranmalı ve öfkenizi kontrol etmelisiniz. Yeteneklerinizi baskı altında tutmadan, yapmanız gereken hamleleri akıllıca yapmalısınız. Bu dönemde; huzursuz bir kişilik sergileyebilirsiniz. İletişim konusunda oldukça başarılı işler çıkaracaksınız. İkna kabiliyetiniz artıyor. Çevrenizdeki iş arkadaşlarınızla disiplin konusunda sorunlar yaşayacaksınız. Aşk yaşamınızda karışıklıklar meydana gelebilir. Partnerinizin sizden düşüncelerini veya sizin bazı sırlarınızın olabileceğinizi düşünmeye başlayacaksınız. Kendinize dönük davranırsanız, hatalar yaparak duygusal kayıplar yaşayabilirsiniz. Hızlı başlayan ve hızlı biten duygulara karşı dikkatli olmalısınız. Bu dönem flört etmeye daha çok vakit harcamanız ve aşka daha çok şans vermeniz sizi üzebilir. Gelişmelerden gerekli dersleri çıkararak, uzun vade de size yarar sağlayacak önlemleri alacaksınız. Muazzam bir sevgi birikimine sahipsiniz. Yıllar geçtikçe düşüncelerinizi kristalleştirmeyi öğreneceksiniz.

 

BOĞA

Güneş tutulması karşıt finans  evinizde gerçekleşiyor.. İş bağlama konusunda oldukça başarılı bir performans sergileyeceksiniz. Çalıştığınız iş yerinde yönetici pozisyonunda çalışıyorsanız; şirketinize maddi kazanç sağlayacak bir çok anlaşmalara imza atacaksınız. Eğer çalıştığınız iş yerinde memnun olmadığınız durumlar söz konusu ise; değişik iş tekliflerinizi değerlendirebilirsiniz. Azimli ve hırslı yapınız sizi agresif yapabilir. Enerjiniz doğru kullanmalı, insanlara karşı baskıcı davranmamalısınız. Kendinizden yaşça büyük kişilerle olumlu güç birliği oluşturacak, onların desteğini hissedeceksiniz. Kariyerinizi grup çalışmaları ile destekleyeceksiniz. Keşiflere hazırsınız. Aklına esen konularda başarılısınız ve bu konuyu aşk hayatınıza yansıtıyorsunuz. Aceleci tavırlarınız yüzünden zarar görmek istemiyorsanız, dikkatli olmalısınız. Bulunduğunuz ortamlarda sizi fark etmelerini beklemeden öne atılacaksınız. Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Uzun süredir gizlediğiniz planlarınız uygulama aşamasına gelirken, sevdiğiniz işleri pratik yaşama geçirmiş olacaksınız. Mesleki aşkların da gündemde olacağı bir dönem.

 

İKİZLER

Güçlü duyguların sizi yakmasına izin vermemelisiniz. Hırslarınız yaşam akışınızı yönlendirecek. Amaçlarınıza ulaşmak için; Karşıt evinizde gerçekleşen güneş tutulması ile  daha güçlü  bir tarzda adımlar atacak, baskıcı ve kışkırtıcı davranacaksınız.. Özellikle, karşı cinsle birlikte yapacağınız ortak çalışmalarda kendinizi daha da güçlü hissedecek ve bir başkası tarafından kişiliğinizin takdir edilmesi hoşunuza gidecek.. Yaptığınız her işi ses getirirken, kararlı davranışlarınız takdir görecek.. Haksızlıklar konusunda adaletli davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Önemli arkadaşlarınızın gizli destekleri, sizin bilgilerinizle birleşecek ve ortaya yepyeni şekillerde size yeni pozisyon kazandıracak çalışmalar ortaya çıkacaktır. Farklı düşünüyor, farklı hareket ediyor fakat, duruma hakim oluyorsunuz. İnsanlar sizden etkilenirken, karşı çıkamıyorlar. Siz tutku ve mantık insanısınız. Üstelik ihtiraslı aşklarınız dillere destandır. Bu dönem mantıklı ve sabit aşka dönüşebilecek önemli duygular peşindesiniz. Karşılaşacağınız kişilerde, farklı özellikler arıyorsunuz. . Planlarınızı gizli tutmak istiyorsunuz fakat çevrenize duvar örmeniz zor olabilir.  Satürn; her anlamda destek vermeye başlayacak.

 

YENGEÇ

Tutulma sayesinde enerjinizin farkındasınız… Maddi konularda kimseden yardım almadan ilerliyorsunuz. Hesaplarını ince bir şekilde yapmanız size belli bir disiplin getiriyor. Kararlarınıza arkadaşlarınız destek verecekler. Hedefleriniz, uzak ülkelerde yapacağınız başarılı çalışmalar gibi arzu ve isteklerinizde yoğunlaşarak, yaşam sürecinizi emin adımlarla şekillendiriyor, pes etmeyerek  sabırla yaklaşıyorsunuz. Yazışmalar ve haberleşme konusunda yaşayacağınız aksilikler ortaklık ilişkilerinize de yansıyacaktır. Finans evinizle ilgili bir çok fırsatı yakalayacak ve zekice paranızı değerlendireceksiniz. Karşınıza birçok fırsat alternatifleri çıkacak. Enerjinizi doğru kullanacağınız anları seçeceksiniz. Bu ay yakın ilişkilerinizdeki bazı sorunlar konusunda dostlarınızın fikirlerini almaya çalışın. Aşk yaşamınızda görmezlikten geldiğiniz konular sorun haline gelebilir. Geçmişte yaşadığınız bir ilişkinin tekrar gündeme gelmesi söz konusu. Önceki zamanlarda verdiğiniz kararları uygulama olanağı bulacaksınız. Arkadaşlarınızla aranızda bazı sorunlar çıkabilir veya paylaşım. içinde olduğunuz kişilerle fikir ayrılıkları yaşayabilir, ilişkilerinizi yargılayabilirsiniz. Çevrenizde sevilen bir kişi olduğunuz için kolaylıkla destek sağlayabilecek bir karizmaya sahipsiniz.

 

ASLAN

Güneş tutulması aşk ve sosyal evinizi hareketlendirirken,  maddi konularda iş imkanlarınız artıyor. Organizasyon çalışmalarından küçük ölçülerde para kazanabilirsiniz. Kafanızda şekillendirdiğiniz uzun vadeli isteklerinizi gözden geçirmelisiniz. Karşıtlarınızın davranışlarına karşı takındığınız tavırlarda, kendi gücünüzden emin hareketler sergileyeceksiniz. Kariyeriniz güçleniyor. Karşı şartlar sizin lehinize gelişme gösterecek. Hedefleriniz ile ilgili isteklerinizde değişimleri yapmamalısınız. Kendinizi denetleme gereği duyacak ve ciddi aşamalar içinde olacaksınız. Çalışkanlığınızla ve disiplinli yapınızla göz dolduracaksınız. Neptün; felsefi anlamda yoğun düşüncelere neden olurken, çevrenizi güzelleştirmek adına çalışmalar yapacaksınız.. Fiziksel görünümünüzle ilgili harcamalarınızda aşırıya kaçacak, gardırobunuzda sonradan giymeyeceğiniz bir çok şey satın almış olacaksınız. Gireceğiniz topluluklarda karşılaşacağınız kişilerden etkilenmeniz ve marjinal dostluklar peşinde olmanız, size hareket kazandıracaktır. . Eğer süregelen bir güzel oluşan size özel bir durumunuz varsa bu konuda coşkularınız tavan yapacaktır. Aşk hayatınızda mutluluk yaşanacak ve her şey olumlu ilerlemeye başlayacak.

 

BAŞAK

Güneş tutulması sayesinde , aile içinde yapmayı arzuladığınız değişimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada, kesinlikle partnerinizin fikrini de kulak ardı etmeyin. Başkalarının fikirleri ilgilendiğiniz konuda size anlamsız gelebilir. Fakat, şunu unutmamanız gerekiyor. “Gündemdeki konu ile ilgili olarak en uzak ve ilgisiz bir kişinin söyleyeceği bir tek kelime işin seyrini değiştirebilecek yeni fikirlerin kafanızda oluşmasını sağlayabilir.” Arkadaşlarınızla konuşurken bazen hiç gereksiz şekilde sivri sözler ediyorsunuz. Bu o kadar anlık oluyor ki, geri dönüş için zaman bile bulamıyorsunuz. Bu yapınızı en kısa zamanda çözüme kavuşturmanız gerekiyor. Kalıcı değerlerin peşindesiniz. Karşı cins üzerinde gizemli etkiler bırakabiliyorsunuz. Mantık mı yoksa duygu mu çelişkisi yaşatabiliyorsunuz. Partneriniz de bu konuda bazen şaşırıp kalıyor. Oysa, temelinde derin mantık adımlarını kullanan bir yapınız var. Kıskançlıktan öte sahiplenici yapınız çevrenizde yanlış anlamalara neden olabiliyor. Düşüncelerinizi paylaşmaktan hoşlanmayacağınız bir  ay.. Bu arada, aile büyüklerinden biri size maddi konularda destek verebilir. Alacağınız bu destek sizi rahatlatacaktır. Hava değişimlerinden kendinizi koruyun.

 

TERAZİ

Tutulma iletişim evinizde gerçekleşti. Bugünlerde sağduyuyu ve sakinliği elden bırakmamalısınız. Bu şekilde davrandığınızda ortaya çıkacak zor pozisyonlardan başarı ile çıkacaksınız. Çevrenizde gelişen olumsuz olaylar karşısında gergin günler yaşayabilirsiniz. Sorunların dışında kalmayı başardığınız müddetçe sinir sisteminizi koruyabilirsiniz. İş başarınız arttıkça, başarılı işler ayağınıza gelecek. İş arayanlar iş tekliflerini değerlendirebilirler. Doğru işi ve doğru zamanı bu dönem  yakalayabilirsiniz. Ayrıca, ikna kabiliyetiniz artıyor. Kalabalık ortamlarda gözlemciliğiniz güçlenecek. Güçlü isteklerinizi bir kenara bırakarak kendinizi sakinliğe teslim edin. Duygusal iniş ve çıkışlar yaşıyorsunuz.. Artık kuşku içinde “Yarın  ne olacak” diyerek belirsizlikleri kafanızdan atın. İçinde bulunduğunuz durumda arkadaşlarınızın önerileri ile kafanız iyice karışıyor. Arkadaş çevrenizde size destek verecek özel dostlarınızla bir arada olacaksınız. Yaşam kalitenizde, belli bir ortalamanın altına düşmek istemediğiniz için, dostlarınızı da bu yönde seçmek istiyorsunuz. İletişim içinde olacağınız arkadaşlarınızla bu ay , ortak çalışma içinde olacağınız önemli konular gündeme gelecek. Çevrenizle yoğun iletişim içinde olacaksınız.

 

AKREP

Bu ay, iddialı tavırlarınızla ortaya çıkıyor ve toplumda dikkat çekici işler yapmak istiyorsunuz. Egolarınızı tatmin etmek için elinize geçecek fırsatları akıllıca kullanmalısınız. Olaylara yönetici bir tavırla yaklaşıyorsunuz. İyi niyetli dostlarınızla size önereceği tekliflere hayır demeden önce düşünmelisiniz. Maddesel konularda beklediğiniz fırsatları yakalamak ve iş olanaklarınızı genişletmek için uygun bir dönemdesiniz. Sadece, riskleri unutmamalısınız. Farklı görüşteki kişileri bir araya toplayabilirsiniz. Eski beklediğiniz tekliflere sıcak bakabilirsiniz. Etkilendiğiniz bu kişi daha sonra yaşamınızda büyük bir yer kaplayacaktır. Belki de, diğer tüm işlerinizi askıya alacaksınız. Bu ilginç aşk sizin için oldukça önemli. Fakat evli ve ailesi olanlar için önemli bir ay. Geçmişteki yaşadıkları olumsuz olayları çözümleyecekler.. Sosyal çevreniz içinde etkinliğiniz artıyor. Bu ay göz dolduracak davranışlarda bulunacak, yeni arkadaşlar edineceksiniz. İlgi çeken konuşmalarınızla, karşınızdakileri ikna edecek, fikirlerinin değişmesini sağlayacaksınız.. İkili ilişkilerinize, hiç kimseyi karıştırmamayı öğrenmelisiniz..

 

YAY

Güneş tutulması çalışma hayatınızla ilgili başarı, size parayı da getirecektir. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz. Kendinize güvenmeniz sayesinde çok işler başaracaksınız.. Sosyal yaşamınızın ilginç olaylara sahne olduğunu görecek ve bu hareket içinde önemli ve enteresan kişilerle bir arada olacaksınız. Bu grup aktiviteleri çerçevesinde, ayni görüşlere sahip olduğunuz kişilerle, ayni hedefler ekseninde kenetleneceksiniz. Kısa mesafeli yolculukların ve ilişkilerin size sağlayacağı kazançları hesaplamanın tam zamanı. Bu dönemde politik olun, çevrenize gülümseyin. Orijinal dostluklar ve arkadaşlıklar gündeme gelecek. Henüz yeni tanıştığınız kişilerle uygun sohbet ortamları yakalayacak, uyumlu kişilik sergileyeceksiniz. Bu ay ani başlayan geçici aşk ilişkilerine karşı tedbirli olmalısınız. Sadece keyifli günler geçirirken, bu beraberliklerinizden çok şey beklememelisiniz. Yine bu dönemde kariyerinizde size şans verecek kişilerle tanışacaksınız. Alışkanlıklarınız konusunda dikkatli olmalısınız. Duygusal ilişkilerinize rest çekseniz bile aşktan kopmanız kolay olmayacak.

 

OĞLAK

Tutulma ruhsal evinizi etkiledi. Bilgi sahibi olmadığınız  konularda  fikir yürütme huyunuzu kontrol altına almanız sizin yararınıza olacak. Çünkü, zor durumda kalarak karşınızdaki kişinin güvenini kaybedebiliyorsunuz. Her konuda fikir beyan etmek zorunda değilsiniz. Bazen de bu tür çekişmelerin takıntı derecesinde etkisinde kalarak agresif davranışlar içine giriyorsunuz. Unutmayın, böyle anlamsız çekişmeler, bünye olarak sizin sağlığınızı olumsuz etkiliyor. Çevrenizde oluşan kalabalıkların dostluk gösterilerine kanmayın. Aile içi tartışmaların dozunu arttırmamak sizin elinizde.. Daha sonra da, haklı olduğunuzu kanıtlamak için çaba harcıyorsunuz. Duygularınızda farklı bir mantık var. Sizinle ilgili konuların başkaları tarafından yorum getirilmesine karşısınız. Partnerinizle birlikte vereceğiniz kararlar önemli olacak. Yaşam kalitenizi arttırma konusunda gösterdiğiniz olumlu çaba sonuç veriyor. Üst düzeyde kişilerle görüşmeleriniz olacak ve fikirlerinizi karşı tarafa kabul ettireceksiniz. Aile içinde anlaşmazlık konusu olan ve aslında çok kolaylıkla halledilebilecek konuda detayları konuşacaksınız. Israrcı olmazsanız sorun kalmayacak. Çevrenizde sanatsal olayların gündem kazanacağı bir dönem.. Kişisel çabalarınızı işinize rahat bir şekilde aktarabileceksiniz..

 

KOVA

Tutulma yenilikler ve genişleme evinizde gerçekleşiyor. İş ve ortaklıklar tekliflerine açıksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerle takışmamaya çalışmalısınız. Onların spontane kullandıkları sözcükler sizi üzerken, canınızın sıkılmasına neden olacak ve o ana kadar aklınıza gelmeyen konuları da düşünmenize neden olacaktır. Önceden paye verdiğiniz kişinin artık sizin için önem teşkil etmediğini görmek sizi garip bir duygusallığa da sürükleyebilir. Daha dengeli mantıklı olacaksınız. Yeni projeler ve yeni fikirler doğrultusunda, değişik organizasyonlar ortaya çıkarken, kendinizi destekleyen kişilerle bir arada olacağınız günler olacak. Bu ay  oldukça keyifli günler geçireceksiniz. Yaşamın tadını çıkartın. Kendinizi şımartın, hayatın zevklerine varın. Artık fiziksel anlamda kendinizi enerjik hissedeceğiniz için, çılgın aşk kaçamaklarına da hazırlanmalısınız. Tanıştığınız kişilere dikkat edin. Biriyle özel duygular paylaşabilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinize yargılayıcı bakmamalısınız. Onların fikirlerini beğenmeyebilirsiniz. Oysa, enerji yüklü ve güçlü bir potansiyele sahipsiniz. Kendinize güvenmelisiniz. Karasızlık çektiğiniz anlarda arkadaşlarınızdan yardım alacaksınız.

 

BALIK

Güneş tutulması kariyer evinizi etkiliyor. . Bu durum sizi güçlü ve baskıcı yapıyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda kuracağınız diyaloglar çok önemli. Baskıcı davranmak istemiyor fakat olayların boyutları sizin davranış biçimlerinizi olumsuz etkileyebiliyor. Kişisel ilişkilerinizde karşı tarafın sorunlarını olay haline getirmez ve kişisel olarak algılamazsanız, her şey daha iyi olacak. Bu hafta, katılacağınız toplantılarda, doğru kişilerle tanışacaksınız. Yüksek mevkide bulunan güçlü kişilerden destek olacaksınız. Kariyeriniz günden güne önem kazanmaya başlıyor. İkna kabiliyetiniz artıyor. Özellikle olaylara bakış açınızda gizli bir mizah gizli. Partnerinizin üzerinizdeki baskısından sıkılacağınız bir gün. Onun, her konuda sizinle ilgili ayrıntılar ilgisini çekiyor. Üstelik bazı konuları sonradan aklınıza takıyor ve geç kalınmış bir kaprisle ortaya çıkıyorsunuz. Sevdiğiniz kişilerin sizi anlamasının mümkün olmadığı bir alanda paslaşmalar yaşamanız sizi oldukça gerginleştiriyor. Son günlerde gereksiz detaylar yüzünden canınız bir hayli sıkkın. Sebep siz değilsiniz unutmayın. Arkadaşlarınızla birlikte ideallerinizi gerçekleştirecek seyahatler yapabilir, zevkli zamanlar geçirebilirsiniz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu