Medya

ARAP EL CEZİRE DİGİTÜRK’Ü SATIN ALMAYA HAZIRLANIYOR

Arap Al Jazeera, Türk futbolunu yayınlayan Digiturk için teklif yapacak.

Arap Yarımadası’nın en önemli yayıncı kuruluşu konumunda olan Al Jazeera Türk futbolu için kolları sıvadı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Çukurova Grubu’nun kamuya olan borçlarına karşılık yönetimine el koyduğu dijital yayın platformu Digiturk’te için ihaleye çıkmayı planlarken, Katar merkezli yayıncıların da bu ihaleye iddialı bir teklifle girecekleri ortaya çıktı.

FUTBOLA YATIRIMI ARTTIRDILAR

Skorer’in haberine göre; Digiturk’u satın almak için girişimlere başlayan Al Jazeera’nin ilgisinin kaynağının, kanalın Süper Lig yayın haklarını elinde bulundurması olduğuna dikkat çekti. Dünyanın en önemli likit doğal gaz ihracatçısı olan ülkenin, 2022 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacağı, bu yüzden futbol alanındaki yatırımlarını da çoğalttığı ifade edildi.

TEKLİF 2014’TE

Katar Emirliği’nin himayesindeki kanalın Türkiye’deki süreçle ilgili Barclays Finans Kuruluşu’nu görevlendirdiği, yasal teklif verme süresinin 2014 başlarına denk gelmesi beklenen ihale aşamasında Al Jazeera’nin kanalın çoğunluk hisseleri için teklif vereceği belirtildi.

sondakika.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu