Yerli Dizi

Arap hayranları Songül Öden’i yere göğe sığdıramıyor

Şu sıralar TRT1’de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinde oynayan ünlü oyuncu Songül Öden’e anlamlı ödül…Bu yıl, Lübnan’da 18.si gerçekleşen Murex D’or ödül töreninde Songül Öden, Ortadoğu’da Türk dizilerini ilk tanıtan ve sevdiren kadın oyuncu olarak ödüllendirildi. Songül Öden, Kıvanç Tatlıtuğ ile oynadığı Gümüş dizisiyle Orta-Doğu ve Arap ülkelerinde çok ciddi bir hayran kitlesi kazanmıştı.

ARAPLARIN SONGÜL ÖDEN HAYRANLIĞI 

Güzel oyuncunun yıllar önce rol aldığı Gümüş dizisi gerçekten de Arap dünyasının kapılarını Türk dizilerine açmıştı. Yıllar sonra Öden’in rol aldığı “Umutsuz Ev Kadınları” dizisi de Ortadoğu’da orjinali olan “Desperate Housewife’tan” daha fazla ilgi görerek büyük bir başarıya daha imza attı.

Beyrut/Liban’da gerçekleşen ve her yıl Arap dünyasının başarılı isimlerinin ödüllendirildiği törende Songül Öden’e yoğun ilgi vardı. Ödülü almak için sahneye çıkan güzel oyuncunun sözlerine Arapça “iyi akşamlar” dileyerek başlaması oldukça sempatik  bulundu. Öden, büyük alkış eşliğinde ödülünü almak için sahneye çıktı.

“BENİM İÇİN ANLAMI ÇOK BÜYÜK”

Ünlü oyuncu, ödül konuşmasında şunları kaydetti:

“Aslına bakarsanız 10 yıl önce bana Ortadoğu’da kapılarını açan şehir Beyrut’tu. 10 yıl sonra bugün yine çok güzel sebeple buradayım. Bu aslında benim için sadece bir ödül değil, ödülün çok ötesinde 10 yıldır beni takip eden Ortadoğu seyircisiyle birlikte inşa ettiğimiz sevgi, saygı ve dostluğun bir ürünü, benim için anlamı çok büyük. Ortadoğu seyircisi bana “Türklerin gülü” adını takmıştı, benim için çok büyük bir onur. Dilerim ki barış hep Ortadoğu’nun üzerinde olsun.”

Murex D’or ödülüne daha önceki yıllarda Türkiye’den Murat Yıldırım ve Beren Saat layık görülmüştü.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu