Magazin

Arda Turan ile Berkay’ın davasında flaş gelişme…Avukatı açıkladı

Arda Turan’ı Berkay Şahin ve eşi Özlem Ada Şahin’le karşı karşıya getiren ‘taciz’ olayında yeni gelişme yaşandı. Popçu Berkay’ın Arda Turan’ın beraat kararına yaptığı itiraz, üst mahkeme tarafından reddedilince dosyanın önünde istinaf yolundaki engel de kalkmış oldu. Konuyla ilgili olarak Berkay Şahin ve Özlem Ada Şahin’in avukatlarından açıklama geldi.

Yaşanan bu gelişmeden sonra davadan 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası alan Arda Turan hakkındaki son sözü İstinaf Mahkemesi söyleyecek.

Konuyla ilgili olarak Berkay Şahin ve Özlem Ada Şahin’in avukatlarından yazılı bir açıklama geldi. Açıklamada, itirazlarının reddedilmediği ve yargı sürecinin devam ettiği belirtildi.

İşte, o açıklama:

“Müvekkilimiz Berkay Şahin ve Özlem Ada Şahin ile ilişkili olarak adli makamlara intikal etmiş bir olay hakkında bazı basın yayın organlarında, gerçek dışı haberlere yer verilmesi nedeniyle, bu basın açıklamasını yapma zorunluluğu doğmuştur.

Öncelikle ifade etmek gerekir ki, itirazımız reddedilmemiştir. Yargı süreci devam etmektedir.

Mesleğini başarı ile sürdürmekte olan müvekkilimiz ve ailesi yargıya taşınmış olan bu talihsiz olay nedeniyle çok üzücü ve yıpratıcı bir süreçten geçmiştir. Yasal sürecin yanı sıra, Müvekkilimin bu talihsiz olaya ilişkin olarak maruz kaldığı haksız durum basında yer almış ve kamuoyu gündemine taşınmıştır. Bu noktada, başlamış olan yargı süreci henüz tamamlanmamıştır. Yargı sürecinin sonucunda müvekkillerimizin maruz kaldığı haksız durumun İstinaf mahkemesi tarafından düzeltileceği konusunda en ufak bir kuşkumuz bulunmamaktadır. Bununla birlikte, Bugün basında çıkan kamuoyunda yanlış bir algı oluşacağı ve müvekkillerimiz ve ailesinin mağduriyetlerinin devam edeceği gerçeğini, siz değerli basın mensuplarının takdirlerinize sunmak isteriz.

Sonuç olarak, müvekkillerimiz Berkay Şahin ve Özlem Ada Şahin ‘e ilişkin olarak halen yargı sürecinin işlemekte olduğu somut olaya ilişkin haber ve yorumlarda, daha dikkatli ve objektif bir üslup kullanılmasının, gerek halkın bilgilenme ve gerçekleri öğrenme hakkına gerekse basın meslek ilkelerinin korunmasına daha doğru ve sağlıklı bir biçimde hizmet edeceği düşüncesindeyiz. Bu konuda, siz değerli basın mensuplarının, basın meslek ilkelerine uygun davranmak suretiyle gerekli özen ve hassasiyeti göstereceğinize olan inancımızı vurgulayarak, iyi çalışmalar dileriz.

Berkay Şahin ve Özlem Ada Şahin Vekilleri”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu