GündemMagazinManşet

Arda Turan ve Okan Buruk hakkındaki FETÖ davasında mahkemeden karar çıktı

Medipol Başakşehir futbolcusu Arda Turan ve Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk hakkında, futbolda FETÖ soruşturması kapsamında yürütülen davada karar verildi. Mahkeme iki isim için de takipsizlik kararı verdi.

OKAN BURUK VE ARDA TURAN’A TAKİPSİZLİK KARARI 

FETÖ’nün futbol yapılanması kapsamında görülen davada Başakşehirli futbolcu Arda Turan ve Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk hakkında gizli tanık ifadesi doğrultusunda başlatılan soruşturmada çıkan karar takipsizlik oldu.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade veren ‘Zaman’ kod adlı gizli tanık ifadesinde Galatasaray futbol takımında bulunan bazı futbolcuların 1997-1998 yıllarında FETÖ lideri Fetullah Gülen tarafından verilen özel sohbetlere katıldığını ileri sürmüştü. Gizli tanık, bu sohbetlere katılan futbolcuların şakirt olduğunu iddia etmişti.

Arda Turan ve Okan Buruk hakkındaki ‘FETÖ üyesi’ suçlamasının soyut olduğu ifade edildi. Gizli tanığın, Galatasaray futbol takımındaki bazı futbolcuların 1997-1998 yıllarında Fetullah Gülen’in düzenlediği özel sohbetlere katıldığını ileri sürdüğü anlatılan kararda Arda Turan’ın o tarihte 10 yaşında olduğu ve Galatasaray A Takımı’nda dahi bulunmadığı vurgulandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu