Spor

Arda Turan’ın adı ünlü İngiliz takımının transfer listesinde

Arda Turan’ın özellikle Barcelona-R.Madrid maçından sonra Barça’daki geleceği basın tarafından tartışılmaya başladı. Teknik Direktörü Enrique’nin Arda’yı oyun sistemine uyum sağlayamamakla eleştirmesi de işin tuzu biberi olduğu konuşuluyor.

Öte yandan milli futbolcumuz için İngiltere’nin ünlü kulüplerinden Chelsea’nin Barcelona’ya teklif götürmeye hazırlandığı iddia edildi.

İspanya’nın Metro gazetesinde gelecek sezon Chelsea’yi çalıştıracak olan İtalyan teknik direktör Antonio Conte’nin Arda’yı istediğini ileri sürdü. İtalyan teknik adamın Chelsea kulübü için hazırladığı yeni projede Arda Turan’ın da yer aldığı ifade edilerek, başarılı futbolcumuzun “Yeni Chelsea’nin ilk 11’inde oynamasının tartışılmaz olduğu” yazıldı.

Metro gazetesinin haberinde, Chelsea’nin, Barcelona’nın Arda’yı alırken Atletico Madrid’e ödediği 40 milyon avroluk bonservisin üzerinde bir teklif yapacağı ve 29 yaşındaki Arda’nın maaşını da artıracağı iddialarına yer verildi.

Söz konusu haberde Chelsea’nin tek dezavantajının, gelecek sezon UEFA Şampiyonlar Ligi’ne gidememesi olduğu bilgisine yer verildi. İspanyol gazetesi, ayrıca başarılı temsilcimiz Arda’ya, bir Çin kulübünden çok önemli bir teklif geldiği yolundaki haberlere de atıfta bulundu.

ARDA İÇİN A. MADRİD MAÇI ZOR GEÇECEK

 

İspanyol spor basınının Arda’ya olan ilgisi devam ediyor. El Mundo Deportivo gazetesi, Arda Turan’ın, UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanşında eski takımı Atletico Madrid’e karşı 13 Nisan’da oynanacak olan maçta, Atleticolu taraftarların tepkisini alacağını yazdı.

“Vicente Calderon Stadı, Arda’yı sıcak karşılamayacak” ifadesini kullanan gazete, ilk defa eski takımı Atletico Madrid’e karşı oynayacak olan Arda’nın, Atletico’da futbolcular ve teknik kadro tarafından sevilmesine rağmen taraftarların gözünde çok büyük değer kaybettiği yorumunu yaptı.

Gazetenin haberinde “Arda, 4 yıl formasını giydiği Atletico ile çok büyük anılar bıraksa da taraftarlar onun ayrılmasını affetmiyor. Atleticolu taraftarların bir çoğu onun verdiği röportajlardaki ’Para her şey değil, Atletico’da mutluyum ve La Liga’da Atletico dışında hiçbir takımda oynamam’ sözlerini hatırlıyor” denildi.

Milli futbolcumuzun Barcelona’daki tanıtımında hemen kulüp amblemini öpmesi de Atleticolu taraftarlarca iyi karşılanmadığı yazıldı.

İSPANYOL BASININDA ARDA’YA ELEŞTİRİLER

Diğer bir İspanyol gazetesi Marca’da ise”Arda, şüphelerin üzerinde olduğu bir dönemde Calderon’a dönüyor” başlığı kullanıldı. Haberde “Arda, Atletico’dan ayrılıp Barcelona’ya gittikten sonra ilk kez Calderon’a dönecek. İyi bir dönemden geçmeyen Arda bir sürpriz olmazsa yedekler arasında olacak. Arda, Atletico’da oynadığı dönemde idol futbolculardan biri olsa da ayrılışı taraftarlarca iyi karşılanmadı.” ifadelerini kullandı.

Marca ayrıca Arda’nın Barcelona’ya uyum sağlayamadığı yönündeki haberlerini ve Türk futbolcuya yönelik eleştirilerini bugün de öne çıkardı.

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu