Medya

Ardan Zentürk, Hasan Cemal’e ağır yüklendi: İki yüzlü ve yalancısınız!

Star yazarı Ardan Zentürk, Hasan Cemal’e ağır eleştiri… “Devletten yana, devlete karşı gazeteci yoktur. Sadece gazeteci vardır” şeklindeki sözü üzerinden Hasan Cemal’e yüklenen Zentürk milletten yana gazeteciliğin olduğunu yazdı. “Gazetecinin işi devletle değildir, milletle birlikte, onun hakkı-hukuku, geleceği için çalışmaktadır.” görüşünü savunan Ardan Zentürk’ün yazısı medyanın da gündemindeydi.

ARDAN ZENTÜRK’TEN HASAN CEMAL’E AĞIR YAZI

Ağır ifadelerle Hasan Cemal’i kıyasıya eleştiren Zentürk, yazısının finalinde iki yüzlü ve yalancı çıkışında bulundu.

İşte, Ardan Zentürk’ün konuşulan o yazısı:


ARDAN ZENTÜRK/STAR

Milletten yana gazeteci vardır
Arkadaş, yazı başlığına, “Devletten yana, devlete karşı gazeteci yoktur, sadece gazeteci vardır!” cümlesini oturtmuş. Süslü ve güzel bir laf… Doğru da…

Ama unuttuğu “milletten yana gazetecilerin olduğudur…”

Milletten yana gazeteci siyasi iktidarın, bürokrasinin çürümüşlüğünü de sergiler, konu, millet bekasına gelip dayandığında da cephedeki askerinin yanında aslanlar gibi yerini alır, k.çı başı oynamadan “milli mücadelenin” ferdi olur!..

Gazetecinin işi devletle değildir, milletle birlikte, onun hakkı-hukuku, geleceği için çalışmaktadır.

Demokrasiden söz ediyorsunuz, daha, PKK’nın bu ülkenin demokratikleşmesindeki en büyükbarikat oluşturduğunu bile söylemediniz.

Barış diyorsunuz, ABD’nin bir terör örgütüne verdiği 4 bin 900 tır ve 2 bin uçak dolusu silahı görmezden geliyorsunuz.

İnsan hakları diyorsunuz, işiniz yalnız FETÖ’cü ve PKK’lıları kurtarma… FETÖ hakimlerinin kararıyla 23 yıldır cezaevinde yatan 367, 28 Şubat kurbanını görmüyorsunuz bile…

İki yüzlü ve yalancısınız…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu