Dijital PlatformlarTelevizyon

Arka Sokaklar’da acı son, Suat ölüyor! Figen Evren kimdir?

Kendi halinde olmanın ötesinde atraksiyonu seven ama herşeyden önce eşine ve çocuklarına bir ömür adayan ev kadını Suat rolüyle 11 yıldır ekranlarımızda bizden biri olan Arka Sokaklar oyuncusu Figen Evren diziden ayrıldı. Son bölümde geçirdiği trafik kazasının ardından yeni sezonda ölüm haberi ile Arka Sokaklarda acı bir son, acı bir başlangıç izleyiciyi bekliyor.

Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu da Figen Evren’in diziden ayrılışını “Suat Öldü, Şimdi Ne Olacak?” başlığıyla köşesine taşıdı.

İşte o yazı

“Arka Sokaklar’ın sezon finalinde ‘Suat’ın trafik kazası ve sonrasında yaşanan trajik sahneler ekrana geldi. Suat, önümüzdeki sezon oynamayacak. dizi, 2006 yılında başladı. Suat, tam 11 yıl, 447 bölüm izleyicinin sevdiği bir isim oldu. ‘Hüsnüü’ diye seslenişi hâlâ kulaklarımızda. Teyzesi Nazike, kızı Zehra, oğulları Tekin ve Metin’le ekranın en keyifli ve eğlenceli ailesi oldular.

‘Arka Sokaklar’ın her daim en izlenesi sahnelerindendi. Bana göre ekranın en komik kadını, Figen Evren. Neredeyse oyunculuk yaşamını bu diziye verdi. Onu, ‘Bir Demet Tiyatro’da Elmas karakteriyle tanıdık.

Ferhan Şensoy yönetimindeki Ortaoyuncular’ında ‘Parasız Yaşamak Pahalı’, ‘Seyircili Seyir Defteri’yle sahne tozunu yuttu.

Oyuncu, ufak bir dizi gezmesi sonrasında kendini ‘Arka Sokaklar’da Suat rolünde buldu. Peki, şimdi ne yapacak?

UZUN SÜRE EKRANDA OLAMAYACAK

Merak ettim, sordum. Evren, uzun süredir Asos’ta yaşıyor. Zaten son zamanlarda dizi setine oradan geliyormuş.

Duyduğuma göre, “Artık ilelebet ara vermek istiyorum” diyormuş. Böyle olmasa bile, uzun bir süre bu sektörden uzak duracağı bir gerçek. Suat, hiçbir zaman unutulmayacak. Biz, kendisini yeni filmlerde ve dizilerde görmek istiyoruz.”

blank

Figen Evren kimdir? 

Yaşı: 51 (14.11.1965)
Boyu: 1.63 cm
Kilosu: 65 kg
Burcu: Akrep
Eğitim: Oyunculuk Eğitimi
Göz Rengi: Kahverengi

1965 yılında Ankara’da doğan Figen Evren, oyunculuk eğitimi almıştır. 1997 yılında Bir Demet Tiyatro ile kariyerine adım atmıştır ancak Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı Suat karakteriyle izleyicilerin büyük beğenisini toplamıştır ve hafızalarda yer edinmiştir.

Rol Aldığı Projeler

2012 – Seksenler
2006 – Arka Sokaklar
2005 – Davetsiz Misafir
2003 – Günahım Neydi Allahım
2002 – Koçum Benim
2000 – Sıdıka
1997 – Bir Demet Tiyatro

Arka Sokaklar sezon finalinde Suat’ın kaza sahnesi

Bir Yorum

  1. İnşallah 1 şubat 2019 da figen evren istanbula taşınır da arka sokaklar dizisine dahil olur.amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu