Yerli Dizi

Arka Sokaklar’daki maaş krizi istifa getirdi

Kanal D ekranlarında yayınlanan Türkiye’nin en uzun soluklu dizi projesi Arka Sokaklar’da ödeme krizi… Dizide oyuncu, ışıkçı, kameraman, sanat birimi ve senaryo ekibi başta olmak üzere emekçilerin bugüne kadar para almadıkları ortaya çıktı.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar’da adeta kriz yaşanıyor. Set çalışanları, yeni sezonda hiç ödeme alamadıkları gerekçesiyle sete çıkmama kararı aldı.

Medyaradar’ın özel haberine göre oyuncu, ışıkçı, kameraman, sanat birimi ve senaryo ekibi başta olmak üzere emekçilerin bugüne kadar para almadıkları ortaya çıktı. 24 Ağustos’ta sete çıkan Arka Sokaklar’da görev alan set işçilerinin sigortaları da 20 Ekim tarihinde yapıldı.

8 bölümün çekildiği, 6 bölümün ise yayınlandığı dizide yaşananlardan sonra ekip sete çıkmama kararı aldı.

Söz konusu karar yönetime bildirildi. Bu adımın ardından 8 haftalık alacakların üç hafta sonra yapılacağı söylendi.

Ekip hak ettikleri paralarını alana kadar sete çıkmama kararı alırken dizinin 14 sezondur sanat yönetmenliğini yapan Çiğdem Çimen Şerefoğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile istifa ettiğini duyurmuştu.

Şerefoğlu istifa açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı: “14 sezondur sanat yönetmenliği yaptığım diziden sigortalarımız ve maaşlarımız ödenmediği için istifa ediyorum.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu