Yerli Dizi

Arka Sokaklar’ın setinde kriz iddiası…Çekimlere ara mı verildi?

Kanal D’nin; yapımcılığını Erler Film’in üstlendiği, fenomen dizisi ‘Arka Sokaklar’ın setinde sürpriz bir krizin yaşandığı öğrenildi. Yapım şirketinin çalışanlara bir mesaj yollayarak sete 45 gün ara verildiğini duyurduğu haber veriliyor. İddiaya göre bu zorunlu aranın nedeni ise yayıncı kanalın ödeme sorunundan kaynaklanıyor.

Peki, Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu yapımları arasında yer alan Arka Sokaklar 17. sezonunda kepenklerini neden indirdi? Alınan bu kararın perde arkasında çok ciddi iddialar yer alıyor. Medyaradar sitesinin haberine işte o iddialar ve yaşananlar…

KANALIN ÖDEME SORUNU…

Kanal D ekranlarında Cuma günlerinin vazgeçilmezi Arka Sokaklar’ın yapımcısı iddiaya göre bir süredir Demirören Medya ile ödemeler konusunda sorun yaşıyor. Artan maliyetler ve Kanal D’den verilen uzun vadeli çekler yapımcı Erler Filmi zor durumda bıraktı. Nakit akışında yaşanan sorunlar nedeniyle teknik ekibe ve bazı oyunculara ödemelerin sürekli aksaması zaman zaman sorunlara neden oldu.

ŞEVKET ÇORUH AYRILDI DİZİ TEPE TAKLAK OLDU…

Arka Sokaklar dizisiyle büyük bir hayran kitlesi elde eden Şevket Çoruh, ekranların sevilen isimlerden biri. Dizide Mesut Komiseri canlandıran başarılı oyuncu, uzun süredir ekranlarda görünmüyordu.

Arka Sokaklar dizisinin yeni sezonunda olmayacağını geçtiğimiz aylarda açıklayan oyuncu, hayranlarını bir hayli üzmüştü. Şevket Çoruh’un ayrılığının perde arkasındaki sorunlardan birisinin ücret konusu olduğu iddialar arasında.

Çoruh, bu süreci tiyatro oyunlarına ağırlık vererek bir süre ekranlardan uzak kalmayı tercih ediyorum diye açıklamış ve yaşadığı sorunu medyaya yansıtmamıştı.

Ünlü oyuncu önceki günlerde ise sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak yeni projesini açıklamıştı.

Şevket Çoruh, Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanacak ‘Sıcak Kafa’ dizisinin çekimlerinden bir kare paylaşarak ”Buradayım” notunu düştü.

SET ÇALIŞANLARI MAĞDUR OLDU

Öte yandan, çekimlerine ara verilen dizinin emektar set çalışanlarının 2 haftalığının içeride olduğu ve ödeme konusunda yapımcı firmadan bir açıklamanın yapılmadığı gelen haberler arasında. Arka Sokaklar’da görevli ışıkçısı, set işçisi, kameraman grubunun iş aradığı öğrenildi…

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu yapımları arasında yer alan Arka Sokaklar son mu buluyor? Şimdi gözler yapımcı Erler Film’den yapılacak açıklamaya çevrildi…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu