Magazin

Armağan Çağlayan’ın aşı isyanı

Diyabet hastası olan TV dünyasının bilindik ismi Armağan Çağlayan riskli grupta olmasına rağmen korona virüs aşısı olamadığı için isyan etti.

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda aşı takviminin değiştirildiğini ve riskli grupların takvime dahil edildiğini açıkladı. Bu kararla milyonlarca ciddi kronik hastalığı olan insanın aşı olma şansı yakaladığı belirtilmişti.

Ancak riskli grupta olmasına rağmen aşı randevusu alamayan yüzbinlerce kişi neden aşı olamadığını merak etmeye başladı.

Bunlarda birisi de diyabet hastası olan ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan’dı.

“DİYABET HASTALARINA NEYE GÖRE AŞI ÇIKIYOR”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Çağlayan; “Diyabet hastalarına aşı neye göre çıkıyor? Diyabet hastası yaşı benden daha küçük arkadaşıma çıktı, bana çıkmadı? Üstelik raporumda var.” İfadelerini kullandı.

Çağlayan’a yanıt veren diyabet hastası takipçilerinden aynı sorunu yaşayanlar olduğu ortaya çıkarken bir kısım takipçi de randevu olabildiğini açıkladı.

TİP 1 HASTALARI ÖNCELİKLİ Mİ

Diyabet hastalığından insüline bağımlı olan hastalara Tip 1 diyabet, insüline bağımlı olmayan hastalara ise Tip 2 diyabet teşhisi konuluyor. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın hangi kritere göre aşılamaya öncelik verdiği ise belirsizliğini koruyor..

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu