Teknoloji

Dijital dizi-film izleme platformu rekabeti kızışıyor… Amazon Prime Video Türkiye’de…

Amazon Prime Video Türkiye’ye nihayet geldi. Dünya genelinde İki yüzden fazla ülkede çevrim içi dizi ve film platformu olan Amazon Prime Video bugünden itibaren Türkiye’de de kullanılabilecek. Peki nedir Amazon? Amazon Prime Video başvurusu nereden nasıl yapılır? Amazon Prime Video uygulaması Türkiye’de kaç lira? Ayrıntılar haberimizde…

Türkiye’ye yeni gelen Amazon Prime Video’da The Grand Tour, Mozart in the Jungle, Transparent, The Man in the High Castle, Tumble Leaf gibi yüzlerce dizi ve film yer almakta… Tıpkı Netflix’te de olduğu gibi Amazon Prime Video’da da Türkçe altyazı seçeneği bulunuyor. Amazon için Türkçe dil desteğinin ilerleyen günlerde daha da fazla içerikle sunulacağını umuyoruz.

Netflix gibi Amazon Prime Video servisine mobilden ve diğer cihazlardan erişmeniz de mümkün. iOS ve Android ile birlikte PlayStation 3, Xbox 360, Wii, Wii U ya da Samsung, LG, Sony gibi markalara ait akıllı TV’lerden Amazon Prime Video uygulamasına giriş yapıp, kesintisiz izleme şansınız var.

Amazon Prime Video nasıl kullanılır? 

Öncelikle aşağıdaki resme tıklayarak Amazon Prime Video sitesine gitmeniz gerekiyor. Gerekli yerleri doldurduktan sonra yüzlerce film ve diziye ulaşmanız mümkün… Tabi bunun bir de maddi karşılığı var…

 

Amazon Prime Video fiyatı

Amazon Prime Video uygulaması ile çevrimiçi dizi ve film izlemenin yanında içerikleri telefon veya tabletlere indirerek çevrimdışı izleme opsiyonu da sunuyor diyelim ve fiyatı açıklayalım. Amazon Prime Video Türkiye’de aylık 2,99 euro (yaklaşık 11 TL). Yalnız 6 aylık aboneliğin ardından fiyat 5,99 euroya çıkıyor. 2017 yılında ise bu fiyatların TL cinsinden olması bekleniyor.

Başa dön tuşu