Magazin

Asena Atalay’a mahkemeden şok karar! Caner Erkin’e icra takibi durduruldu!

Asena Atalay eski eşinin evlenmesinin ardından soluğu mahkemede almış ve eşine oğullarının eğitim, barınma, sağlık masraflarını ödemediği gerekçesiyle Caner Erkin’e 450 bin liralık icra takibi başlatmıştı. Bugün mahkeme Asena Atalay’ı şok edecek bir karara imza attı ve Caner Erkin’in irca takibi durduruldu.

Sosyetik isim Asena Atalay ile ünlü futbolcu Caner Erkin arasındaki icra davası karara bağlandı. Mahkeme, Caner Erkin’in oğlu Çınar’ın eğitim, barınma, sağlık gibi masraflarını ödemesine karar verirken; Erkin’e bu giderleri ödemediği iddiasıyla 450 bin liralık icra davası açan Atalay”ın umudu suya düştü.

Erkin’in avukatı Emrah Pamuk ise icra takibinin karara aykırı düzenlenmiş olduğu gerekçesiyle ödeme emrinin iptali için İstanbul İcra Hukuk Mahkemesine itirazda bulundu. Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman’ın haberine göre itiraz dilekçesinde; Çınar’ın barınma giderleri adı altında talep edilen 110 bin liranın, Atalay’ın gelecek aylardaki kira borcu olduğu iddia edildi. Çocuğun sağlık giderleri için istenen 120 bin liranın fazla; gıda masrafları, özel ders, müzik eğitimi, spor gibi dersler için istenen 70 bin liranın ise hukuksuz olduğu ileri sürüldü.

Dilekçede; Çınar’ın üç aylık yaz tatili ve sömestr tatili için talep edilen tatil parası 150 bin liranın ise fahiş bir rakam olduğu kaydedildi. Caner Erkin’in itirazı sonrası mahkeme, icranın durdurulmasına karar verdi. İcranın iptali için açılan dava ise sürüyor.

Süreç nasıl gelişti? Önceki haberlerimiz… 

Caner Erkin sonunda sessizliğini bozdu! Şükran Ovalı ile evlenmesinin ardından hakkında icra talebi başlatan eski eşi Asena Atalay’ın “Çocuğunun nafakasını vermiyor” türündeki ithamlarnıa daha fazla dayanamayan ünlü futbolcu Caner Erkin Instagram hesabından zehir zemberek bir açıklama yaptı. Açıklamasında evlilikleri sırasında yaşananları hatırlatan ve ihanet göndermesi yapan Erkin’in ilk kez bu kadar sert açıklama yapması dikkat çekti. Erkin’in sosyal medya paylaşımına hayranlarından destek mesajları yağdı. İşte o açıklama…

Caner Erkin dün gece geç saatlerde Instagram hesabı üzerinden çok sert bir cevap mesajı yayınladı. Erkin Asena Atalay’a evlilik birliği sırasında 3. kişilerle birlikte olduğu halde oğlunun zarar görmemesi için hukuki haklarını kullanmadığını hatırlatarak “Üzülerek ifade ediyorum ki oğlum Çınar, akıl sağlığından yoksun, kendi menfaat ve çıkarlarını ön planda tutan ve bunun için sınır tanımayan, annelik bilincinden tamamen uzak bir anneye sahip” diyerek Atalay’ı adeta yaylım ateşine tuttu.

Caner Erkin neler yazdı?

“Bugün basından Asena Atalay’ın hakkımda oğlum Çınar’ın masraflarını ödemediğim gerekçesiyle icra takibi yaptığını öğrendim.

Bu tamamen yalandır. Öncelikle her zaman olduğu gibi bundan sonra da oğlumun giderlerini sorumluluk bilincinde olan bir baba olarak sonuna kadar karşılayacağımın bilinmesini isterim.
Öte yandan şu gerçeklerin de bilinmesini istiyorum. Bu güne kadar susmamın tek sebebi oğlumdu. Sizin de bildiğiniz üzere evlilik birliği sürecinde 3. kişilerle birlikte olan Asena Atalay’a karşı boşanma aşamasında hiç bir hukuki hakkımı kullanmadım. Maneviyatımı oğlumun zarar görmemesi için hiçe saydım.. Hatta sahip olduğum her şeyi kendisine ve ailesine vererek tamamen kurtulmayı amaçladım. Ama gördüm ki benim oğlumu zedelememek adına yaptığım ne varsa, üzerini örttüklerim ne varsa onları ortaya çıkarmak için elinden gelen yapan bir şahıs ve aileyle karşı karşıyayım.

Üzülerek ifade ediyorum ki oğlum Çınar, akıl sağlığından yoksun, kendi menfaat ve çıkarlarını ön planda tutan ve bunun için sınır tanımayan, annelik bilincinden tamamen uzak bir anneye sahip. Ben oğlumun sağlıklı bir ortamda ve ailede, benimle birlikte büyümesi için her türlü çabayı göstereceğimi ve yasal haklarımı kullanacağımı belirtmek istiyorum.

Her şeye sıfırdan başladığım ve mutlu olduğum şu günlerde buna gölge düşürme çabasının takdirini de sizlere bırakıyorum.”

Asena Atalay, Caner Erkin’e yönelik toplam 451 bin 151 TL’lik icra takibi başlatmıştı. Atala, oğlu Çınar’ın “Ulaşım masrafı için 36 bin, müzik eğitimi için 24 bin lira…” şeklindeki isteklerini içeren icra listesine Caner’in itiraz hakkı bulunduğu belirtiliyor.

Başa dön tuşu