Gündem

Asgari Ücret 1300 TL’nin altına mı iniyor? Başbakan Yıldırım açıkladı

Kamuoyunda “Asgari ücret düşecek mi?” tartışmasına Başbakan Yıldırım’dan cevap geldi… Hatırlanacağı gibi Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, dün asgari ücretle ilgili açıklamanın Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılacağını kaydetmişti..Başbakan Binali Yıldırım, nihai sonucu bugün kamuoyuyla paylaştı…

BAŞBAKAN YILDIRIM ASGARİ ÜCRET TARTIŞMASINA NOKTAYI KOYDU

Yılbaşında net bin 300 lira olarak belirlenen asgari ücretin ekim ayında bir üst gelir dilimine dahil edilip edilmeyeceği tartışmaları milyonlarca çalışan tarafından merakla takip ediliyordu. Konuyla ilgili İstanbul’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, konuya açıklık getirdi.

ARADAKİ FARKI MALİYE BAKANLIĞI KARŞILAYACAK

Başbakan Yıldırım, asgari ücretle ilgili sorulan soruya, “Vergi diliminden sonra önümüzdeki ay bazı asgari ücretlilerin aldığı para 1300 liranın altına düşebiliyor. Bunu önlemek için bir çalışma yaptı Maliye Bakanlığımız. Böylece yıl sonuna kadar vergi dilimi ne olursa olsun 1300 liranın altında asgari ücret ödemesi olmayacak. Aradaki farkı Maliye Bakanlığı karşıladı. Asgari ücret yıl sonuna kadar vergi dilimi ne olursa olsun düşmeyecek. Yani aynı rakamı almaya devam edecekler. Vergiden dolayı kayıpları olmayacak” dedi.

ASGARİ ÜCRETTE DÜŞME YAŞANMAYACAK

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, geçtiğimiz günkü Bakanlar Kurulu’nun ardından yaptığı açıklamada, asgari ücretin düşüp düşmemesi ile ilgili nihai kararın Başbakan Binali Yıldırım tarafından kamuoyuna açıklanacağını söylemişti. Yıldırım bugün yaptığı açıklamada, 1300 TL’lik asgari ücrette herhangi bir değişiklik olmayacağını ifade etti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu