Yerli Dizi

Aşk-ı Memnu yıllar sonra hala Kanal D’nin yüzünü güldürmeye devam ediyor

Kanal D’de şu sıralar tekrar bölümleri yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisi hala kanalının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat’i başrollerde bir araya getiren dizi tekrar bölümlerine rağmen aldığı reyting oranlarıyla dikkat çekiyor.

YÜZ TV’DEN 7’Sİ AŞK-I MEMNU İZLİYOR

Aşlk-ı Memnu dizisinin reyting performansı Milliyet gazetesi TV yazarı Sina Koloğlu’nun da gündemindeydi. Koloğlu, bugünkü “Aşk-ı Memnu Bitmez” başlıklı yazısında fenomen dizinin reyting listelerinde ilk 30 arasında yer aldığını yazdı.

Sina Koloğlu, Aşk-ı Memnu’nun reyting performansı için şunları yazdı:

“Kanal D, ‘Aşk-ı Memnu’ nun tekrarını yeniden yayınlıyor. Geçtiğimiz perşembe gününe baktım. Hani listede sonlara doğru yer alır diye düşünüyordum. İlk 30 arasında… Yayınlandığı zaman içinde açık olan 100 televizyondan 7’si bu diziyi izliyor.”

FİNAL BÖLÜMÜ REKOR KIRMIŞTI

2008 yılında Kanal D’de ekrana gelen ve yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği Aşk-ı Memnu dizisi 79.bölüm sürdü. 24 Haziran 2010 yılında Bihter’in intiharıyla final yapan dizi, yayınlandığı gece izlenme rekorları kırarak Türk dizi tarihine geçmişti.

120 ÜLKEYE SATILDI

Yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran Türk Edebiyatı’nın önemli yazarlarından Halit Ziya Uşaklıgil’in yazdığı romanından uyarlanan dizi, yapımcı firma Ay Yapım tarafından Güney Amerika’nın en büyük üç şirketinden biri olan Telemundo/NBC Universal’a satılmıştı.

Güney Amerika’nın da en büyük 2. TV program dağıtımcısı olan firmanın pazarladığı programlar 2011’de 120’den fazla ülkede yayınlanmış ve 50’den fazla dile çevrilmişti.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu