Yerli Dizi

Aşk Zamanı’nın reyting rekabetindeki şansı ne?

ATV ekranlarında yayınlanan Aşk Zamanı dizisinin yayınlandığı perşembe akşamında karşısında önemli rakipleri var. 3. bölümü ile yayınlanan Aşk Zamanı’nın bir yandan Kanal D’de yayınlanan Güneş’in Kızları ve diğer tarafta FOX TV ekranlarında yayınlanan, İnadına Aşk dizisi ile çetin bir rekabete girmesi bekleniyordu. Birbirinden iddialı yapımların yer aldığı perşembe akşamı beklendiği gibi kıran kırana bir reyting mücadelesine sahne oldu.

9 Temmuz Perşembe akşamı “genel” kategorisinde Güneş’in Kızları birinci olurken, Aşk Zamanı 11. olabildi. Fox’un yeni dizisi inadına Aşk ise Güneş’in Kızları’nın ardından 2. oldu.

“AB” kategorisinde ise değişen fazla bir şey yoktu. İlk iki programın sıralaması değişmezken Aşk Zamanı 7. oldu.

Üç dizi arasındaki reyting rekabetinin nasıl seyredeceği ise merak konusu.

“Aşk Zamanı”nın Sosyal Medya Performansı

9 Temmuz Perşembe akşamı  Atv ekranlarında ikinci bölümüyle ekrana gelen “Aşk Zamanı” dizisi sosyal medyaya damga vurdu. Dizinin bölüm etiketi #şimdiaşkzamanı, kısa sürede Twitter Türkiye Trending Topics listesine girdi.

#şimdiaşkzamanı etiketi, üst sıralara yükseldiği Twitter Türkiye Trending Topics listesinde, uzun süre kalmayı başardı.

Aşk Zamanı, bir kabadayının emekli olmaya karar verip kızlarıyla bir Ege kasabasına yerleşmesini konu edinen dizi, romantik komedi tadındaki hikâyesiyle Atv ekranlarından izleyici ile buluşuyor.

 

“Aşk Zamanı”nın Taş Evi hangi ünlü isme ait?

Aşk Zamanı dizisinde Orhan ve kızlarının yaşamaya başladığı taş ev mimarisiyle ve özellikleriyle dikkat çekiyor.

Marmaris’teki çekimlerde kullanılan taş ev, reklamcı Nail Keçili’nin evi…

Taş ev, Turgut Özal’ın talimatı üzerine önemli kişiler geldiğinde konaklayabilmeleri, toplanabilmeleri için inşa edilmiş.

Taş evde daha önce konaklayan pek çok yabancı isim de bulunuyor. Baba Bush, Celine Dion, Eva Herzigova, Stefani Monaco, Atilla Şereftuğ ve eşi Daniela taş evde konaklamış isimlerden birkaçı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu