Magazin

Atatürk’ü canlandıracak olan Halit Ergenç yeni filmde başrolü kiminle paylaşacak?

En son Kanal D’de yayınlanan Vatanım Sensin dizisiyle ekranlara gelen ünlü oyuncu Halit Ergenç’in yeni projesi belli oldu. Halit Ergenç, Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşlarının kader yolculuğunu anlatan ‘İlk Adım 1919’ filminde rol alacak.

BAŞROLÜ DAMLA SÖNMEZ İLE PAYLAŞACAK

Halit Ergenç’e filmde Damla Sönmez eşlik edecek. Yeni sinema filminin hazırlıklarına başlandığı haber veriliyor.
Başrolünde yer aldığı “Sibel” filmiyle dünya çapında festivallere katılan ve birçok ödül kazanan Damla Sönmez, yeni bir film projesi için hazırlıklara başladı. “Sibel” filmi 6 Mart’ta Fransa’da vizyona giren oyuncu, yeni projesi için Paris’ten İstanbul’a geldi. Yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un üstlendiği “İlk Adım 1919” filminde Sönmez, İclal karakterine hayat verecek.

EN BÜYÜK BÜTÇEYLE ÇEKİLEN ATATÜRK FİLMİ OLACAK

TAFF Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği film, Milli Mücadele’nin 100’üncü yıl dönümünde, toprakları işgal altında olan bir milletin son umudunu taşıyan Bandırma Vapuru’ndaki Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşlarının kader yolculuğunu konu alıyor. Filmde Mustafa Kemal Atatürk rolünü Halit Ergenç canlandıracak. “İlk Adım 1919” şimdiye dek yapılmış en büyük bütçeli Atatürk filmi olacak.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu