MagazinManşetSosyal Medya

Ateist olduğunu açıklayan Mark Zuckerberg yeniden dine merak saldı…Zuckerberg’in yeni dini ne?

Daha önce ateist olduğunu açıklayan Facebook’un patronu yeniden dine mi dönüyor?  Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg 25 Aralık Noel Bayramı sırasında yayınladığı bir kutlama mesajı ile dikkatleri üzerine çekti…

“Her şeyi sorguladığım bir dönemden geçtim ve şimdi dinin çok önemli olduğunu düşünüyorum” diyerek yayınladığı mesajla sosyal medyada büyük yankı uyandıran Zuckerberg’e bir kullanıcının “Sen ateist değil miydin?” sorusunu sorması üzerine Zuckerberg “Hayır. Bir Yahudi olarak yetiştirildim. Her şeyi sorguladığım bir dönemden geçtim ve şimdi dinin çok önemli olduğuna inanıyorum.” şeklinde cevap verdi.

Şu an hangi inançta olduğunu tam olarak açıklamayan Zuckerberg’in Çinli eşi Priscilla Chan’den etkilenmiş olabileceği ve Budizm’e sıcak baktığının tahmin edildiği söyleniyor.

Zuckerberg, 2015’te eşiyle yaptıkları Çin gezisinde bir tapınağa gitmişlerdi. Duygularını “Priscilla Busdist ve benden de dua etmemi istedi. Budizm harika bir din ve bir felsefe. Zaman geçtikçe hakkında daha fazla şey öğreniyorum.” sözleriyle de dile getirmişti.

Bununla birlikte Zuckerberg Chan geçen yaz da Vatikan’a giderek Papa Françesko’yu ziyaret etmişlerdi. Zuckerberg ziyaret sonrası görüşlerini de “Asla unutamayacağım bir buluşma oldu. Onun sıcaklığını ve kibarlığını ve insanları ne kadar derinden önemsediğini hissedebiliyorsunuz.” şeklinde özetlemişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu