Magazin

Atilla Taş tutuklandı

Atilla Taş yeniden gözaltına alındı… ‘FETÖ’nün medya yapılanmasında yer aldığı iddiasıyla yargılanan ve hapis cezasına çarptırılan Atilla Taş’ın yeniden gözaltına alındığı haber veriliyor. Gözaltına alınan Atilla Taş’ın tutuklanarak cezaevine gönderildiği haber veriliyor.

TAŞ’IN CEZASI ONANINCA TUTUKLANDI

Atilla Taş, FETÖ’ye yardımdan 3 yıl 1 ay hapis cezası almıştı. Taş’ın cezası onanınca, cezanın infazı için gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Taş’ın avukatı Yaman Akdeniz, sosyal medya hesabından gözaltıyı “Can dostumuz Atilla Taş cezasının infazı için gözaltına alındı, Çağlayan Adliyesine götürülüyor şu anda. Mahkemeden gündelik takip ediyorduk, kapıya gelmelerine gerek yoktu” şeklindeki paylaşımı ile duyurdu.

Atilla Taş, ‘FETÖ’ye yönelik medya yapılanması davası kapsamında tutuklanmış, 14 ay cezaevinde kalmış ve ardından tahliye edilmişti.

3 YIL 1 AY 15 GÜN HAPİS CEZASI ALMIŞTI

‘FETÖ’nün medya yapılanmasında yer aldıkları iddiasıyla gazeteci Murat Aksoy ve Atilla Taş’ın aralarında yer aldığı 28 medya çalışanının “örgüt üyeliği” ve “darbe teşebbüsü” suçlamasıyla yargılandığı davada Mart ayında karar çıkmıştı.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme heyeti, “darbe teşebbüsü” suçlamasından tüm sanıklar hakkında beraat kararı vermişti.

Ancak Atilla Taş “örgüte yardım”dan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası almıştı.

Ceza, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından 24 Ekim’de onanmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu