Yaşam

AUZEF 2017-2018 akademik takvim (harçlar ne zaman yatırılacak, ders seçimi tarihleri)

İstanbul Üniversitesi Açıktan ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 2017-2018 yılı akademik takvimi açıklandı. ÖSYS ile AUZEF’te herhangi bir bölümü kazananların kayıtları 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü (bugün) itibarıyla başladı. Yeni kayıtlar 18 Ağustos Cuma günü sona erecektir. İlk kez kayıt yaptıracak olan yeni öğrencilerin acele etmesinde fayda var. AUZEF 2017-2018 yılı güz ve bahar dönemi kayıt yenileme, ders işlemleri (seçme/bırakma), sınav tarihleri de yayınlandı. İşte merak edilen tüm sorular ve AUZEF akademik takvim…

ÖSYS ile yeni kayıt hakkı kazanananların dikkatine

AUZEF resmi sitesinde ÖSYS yeni kayıt klavuzu yayınlandı. Burada yer alan bilgiler şu şekildedir: “Kayıt işlemi “Online Kayıt”, “Öğrenim Bedelini Ödeme” ve AUZEF tarafından yapılacak olan “Kesin Kayıt” adımlarından  oluşmaktadır. ÖSYM yerleştirme işlemleri sırasında MEBSİS sisteminde mezun durumunda görünmeyen adayların EVRAK GÖNDERMESİ gerekmektedir. Fakültemiz ilgili tarihlerde öğrenci adaylarının ÖSYM’ye beyan ettikleri GSM numaralarına, kayıt işlemleri ile ilgili bilgilendirme SMS’i gönderecektir. SMS ile kendisinden evrak talep edilen adayların online kayıt ve ödeme işlemlerinden sonra evraklarını AUZEF’e göndermeleri gerekmektedir.
Elektronik kayıtta Asker Alma Dairesinden askerlik durum bilgisi ve Milli Eğitim Bakanlığından lise mezunu olup olmadığına dair bilgi ekran kaydında yer alacaktır. Askerlik durumu adayların kayıt olmalarına engel olmayacaktır. Ancak; Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrenciler elektronik kayıt yapamayacak ve yerleştiği Yükseköğretim Kurumuna yönlendirileceklerdir. Milli Eğitim Bakanlığından mezuniyet bilgisi alınan öğrenciler için elektronik kayıtta öğrencinin yerleşme bilgileri, ÖSYM verisinden otomatik olarak gelecektir.”

ÖSYS İLE KAYIT TARİHLERİ:
Kayıt İşlemleri: 14-18 Ağustos 2017
Elektronik kayıtlar ise 11-16 Ağustos 2017 tarihlerinde gerçekleşecektir.
AUZEF İnternet Adresi: http://auzef.istanbul.edu.tr/

ÖSYS ile yeni kayıt hakkı kazananlar adım adım hangi yolları izlemeli?

ÖSYS kayıt klavuzunda online başvuru ve kesin kayıt işlemleri aşamalı olarak anlatılmıştır. 14-18 Ağustos tarihleri arasında tüm kayıt işlemlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir. İlgili klavuzdan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Klavuzu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

1_OSYS_StandartKayit_Kilavuzu2017-2018

AUZEF 2017-2018 AKADEMİK TAKVİM AÇIKLANDI

AUZEF kayıt yenileme, ders seçme/bırakma işlemleri ve katkı payı ödeme işlemleri 11 Eylül-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecektir. Güz dönemi kayıtları için öğrencilerin 11 Eylül’ü beklemesi gerekiyor. Yeni kayıt olanların ders seçimi ise otomatik olarak gerçekleşecektir. Yeni kayıt olan öğrenciler ders ekleme ve bırakma işlemi yapmayacaktır.

AUZEF’te 2017 Güz dönemi 18 Eylül 2017 tarihinde başlayacak ve güz dönemi 22 Aralık 2017 tarihinde sona erecektir. 2018 Bahar dönemi ise 19 Şubat 2018’te başlayacak ve 25 Mayıs 2018’te sona erecektir.

AUZEF yeni dönemde sınavlar ne zaman yapılacak sorusu da yanıtını buldu.  Resmi sitede yer alan bilgilere göre; Güz dönemi ara sınavları (vizeler) 18 Kasım-19 Kasım tarihleri arasında; Yarı yıl sonu bitirme sınavları (finaller) 23 Aralık-24 Aralık tarihleri arasında ve yarıyıl sonu telafi sınavları (bütünlemeler) 27 Ocak-28 Ocak tarihleri arasında yapılacaktır.

Daha fazla bilgi için buradan bilgi alabilirsiniz.

AUZEF kayıt yenileme başladı, klavuzda neler değişti? Gri renkli dersler seçilecek mi?

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı