MagazinSinema

Avatar 2 afişi için Türk tasarımcı finale kaldı

Türk tasarımcısının Avatar 2 film afişi başarısı gururlandırdı. Antalyalı tasarımcı Gökşan Özman “Avatar 2” filminin afişi için yapılan seçmelerde finale kaldı.

237 milyon dolar bütçeli Avatar 2 filminini afişi için hazırlanan 10 proje arasından finale kalan tasarım göz doldurdu. ABD’nin New York şehrinde Goksan Ozman Desing INC adlı firmasıyla tasarım ve yazılım sektöründe faaliyet gösteren ve aynı zamanda Antalya merkezli Goksan Ozman Dizayn Ltd. firmasıyla hizmet sunan Gökşan Özman’ın Avatar 2 filmi için hazırladığı afiş tasarımı finale katılmaya hak kazandı.

blank

 

Firma, tasarımın revize edilmesini istedi

Firma; Gökşan Özman’dan filmin içeriğine ilişkin yapılan değişiklikler ile birlikte, hazırlanan afişte revize yapmasını talep etti.  Gökşan Özman’ın hazırladığı Avatar 2 afiş tasarımında filmin içeriğine ilişkin heyecan veren ipuçları yer alıyor. İlk filmde 22’nci yüzyılda Pandora adlı uyduda yaşayan Avatar’ların dünyaya geleceğine işaret edilen afişin son düzenlemelerden sonra nasıl bir hale geleceği merak ediliyor.

 

İşte o afiş

 

Gökşan Özman, Avatar’ın ilk filminde bir gaz devinin yörüngesinde dönen Pandora adlı uydu veya gezegenin, 3-4 metre uzunluğunda, mavi insansı görünümlü, kabile kültürünü benimseyen, saldırıya uğramadıkları sürece barışçıl olan Na’vi halkına ev sahipliği yaptığını belirtti.

blank

Özman, “Proje brifinginde verilen bilgiye göre Jake ile Na’vi prensesi Neytiri’nin çocukları oluyor. Jake, Neytiri ve çocuklarını konu alacak devam filmi, insanlarla mücadele içindeki bir ailenin hikayesini işleyecek ve aynı zamanda bizi ikinci nesille de tanıştıracak. Bu nedenle afiş tasarımında gezegen görseli eklentisi ve ailesinden zorla ayrılacak Jake’in öfke dolu yüzü yer alıyor. Bir dünya görseli ve Jake’in öfke dolu bakışıyla ilgili revize istendi. Öngörümüze göre Jake Avatar olarak dünyaya gelebilir. Cameron’un toplamda beş film çekmeyi planladığı düşünülünce aslında hikaye gidişatında taşlar da ufak ufak yerine oturuyor” şeklinde görüşlerini dile getirerek; yönetmen Cameron’un filmin çıkış tarihinin değişip değişmeyeceği konusunda şimdilik bir niyeti olmadığını, 2018’de Noel’e denk getirilmeye çalışıldığını da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR