MedyaTeknoloji

AVNİ ÖZGÜREL’DEN GAZETELERE TOKAT GİBİ CEVAP

avnioozgurel

Ali Kırca’nın moderatörlüğünü yaptığı  Siyaset Meydanı’nın konusu “Sosyal Medya”ydı. Söz bir ara gazetelerin ortak deklerasyonu ve internet medyasına geldi. Radikal gazetesi yazarı Avni Özgürel gazetelere yüklendi.

Gazetelerin meseleye egosal baktığını anlatan Özgürel; “sanırsınız ki gazetecilik adına çok özel işler yapıyorlar da bu yapılan özel haberlerin çalınmasını istemiyorlar. Oysa ortada böyle bir durum yok. ” şeklinde konuştu.

Üstelik internet medyasının yaptığı özel haberlerin yazılı basında ve gazetelerin internet sitelerinde kullanıldığını söyleyen Özgürel gazetelerin yönetimlerini adeta topa tuttu..

İşte Avni Özgürel’in gazeteler hakkındaki düşünceleri:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

  1. Dünün gazetecesi bugünün internetcisi Avni Özgürel, 20 gazete bildirisinin dışında kalıyor sanırım. Zira 10 tane sigortalı işçisi varmiş ve ajanslara üyeymiş. Hatta yaptığı haberleri gazeteler çalıyormuş. Yapması gereken kendisinden haber çalan gazeteler için yasal yollara başvurmak olmalı. Ama onu söylemiyor da hala içinde bulunduğu ve isim yaptığı gazetelerin aslında gerçekte haber yapmadığı söylüyor. Bunlar hangileri söylemiyor. Oysa bir gazeteci olarak isim vermesi ve kimseyi zan altında bırakmaması gerekirdi. Yıllarca bu doğruları savunduğunu söylerdi. Sanırım dijitalleşme onu da değiştirmiş 🙂 Eğer iddiası doğruysa, bu itirafı, internet sitelerini açmadan önce yapmayı neden düşünmedi diye sormak lazım. Gazetelerde isim yapmış kişilerin bunları söylerken biraz sıkılmaları gerekmez mi? Bugün hala kendilerinden bahsettirmek için sansasyonel sözler sarf etmeleri çok üzücü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu