Medya

Avrupa Parlamentosu Daily Sabah’a koyduğu yasağı kaldırıyor

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Daily Sabah gazetesine uyguladığı dağıtım yasağına son verdiği haber veriliyor. Sabah gazetesi konuyla ilgili haberinde bir AP yetkilisinin yasağın kaldırıldığını ifade ederek “Gazetenizle beraber Parlamento’ya davet edildiğinizi teyit ederim. Gazetenizin dağıtımına tekrardan başlayacağız.” şeklinde konuştuğu bilgisine yer verdi. Bilindiği gibi Daily Sabah, Hollandalı Hristiyan Demokrat  (AP) Milletvekili Jeroen Lenaers’ın girişimleri sonrası yasaklanmıştı.

DAILY SABAH’IN ÖNÜNÜ KESEMEDİLER

Lenaerrs,  Sabah gazetesini ‘FETÖ’nün Hollanda yapılanması’ haberinden dolayı gazeteyi nefret yaymakla suçlamış FETÖ’nün Hollanda imamı olduğu söylenen Turan Yazır’ın hedef gösterildiğini iddia etmişti. Birçok gurbetçinin Akyazılı Vakfı üzerinden dolandırılması olayına adı karışan Turan Yazır Rotterdam Anakent Belediyesi meclis üyeliğinden istifa etmişti. Hollandalı Türkler, 15 Mart seçimlerinde partisinin karlı çıkmasına rağmen, Yazır’ın istifasının sadece mağdur edebiyatı yapıp dikkatlari üzerine çekmek olduğunu söyledi.

ZAMAN GAZETESİNİ SAVUNMUŞTU

Lenaers’ın daha önce Balyoz davasındaki kumpas soruşturmasında tutuklanan Mehmet Baransu’ya da sahip çıkan açıklamalar yaptığı ortaya çıktı. Mart 2015’te FETÖ’nün kapatılan Zaman gazetesine konuşan Lenaers basın özgürlüğünden dem vurup Baransu’nun salıverilmesi gerektiğini isterken, FETÖ kumpasları ve Baransu’nun şüpheli olarak çıktığı davalar hakkında bir yorumda bulunmamış.

Yasakçı vekil aynı zamanda FETÖ’nün kaçak gazetecisi Abdullah Bozkurt’un Daily Sabah hakkındaki mesnetsiz kara propagandasını resmi sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

DAILY SABAH HEDEFE KONULDU

Daily Sabah’ın da içerisinde bulunduğu bir çok Türk gazetecinin Rotterdam’da maruz kaldığı polis şiddetini görmeyen Hollanda basının amiral gemisi De Telegraaf da karalama kampanyasına destek vererek, alınan skandal kararda rol oynamıştı. AP Başkanı Tajani’ye gönderilen mektubu haberleştiren De Telegraaf gazetesi, Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın sınırdışı edilmesi sonrası “Burada patron biziz!” diye bir manşetle çıkmıştı.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı