Magazin

Avusturyalı kızlar Adnan Hoca’nın kediciği mi oldu?

 “Senin kızların Adnan Oktar’ın yanında TV Show yapıyorlar” uyarısıyla yıkıldığını anlatan baba Elvan Koçak “Çocuklarımdan B. ve ikizi olan M. daha 17 yaşındalar. Reşit olmayan kızımı televizyona çıkartarak show yapan Adnan Oktar ve diğer sorumlulardan davacı olacağım.” demişti.  Peki, anne Gülperi Kocak, eski eşin o iddialarına ne yanıt verdi?

ANNE, BABAYI YALANLADI!

Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşayan 44 yaşındaki Elvan Koçak adlı vatandaş uzun zamandır haber alamadığı 2 kızını televizyonda Adnan Oktar’ın programında gördüğünü iddia etmişti. Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Ancak kızların annesi Gülperi Koçak, eski eşinin iddialarını yalanlayarak kızlarının yanında olduğunu açıkladı.  Gülperi T.’ ile 7 yıl önce ayrılan ve Ş.K.(19) B.K.(17) ve oğlu M.K(17) ile birlikte Türkiye’ye gittiğini ve çocuklarından uzun süre haber alamadığını bu hafta sonu bir akrabalarının “Senin kızların Adnan Oktar’ın yanında TV Show yapıyorlar” uyarısıyla yıkıldığını iddia eden baba Elvan Koçak “Çocuklarımdan B. ve ikizi olan M. daha 17 yaşındalar. Reşit olmayan kızımı televizyona çıkartarak show yapan Adnan Oktar ve diğer sorumlulardan davacı olacağım.” demişti.

Avusturya Jugendamt ( Gençlik Dairesi) ve savcılığına da durumu bir şikayet dilekçesi ile bildirdiğini söyleyen “Kızlarım Viyana’da iyi bir eğitim görüyorlardı. B. okul birincisi bir çocuk. Eğitimlerini yarıda bırakıp Adnan Oktar tarafından yeri belli olmayan bir otelde alıkonulduklarını duyuyorum. Çocuklarımdan sadece Ş. mesajlarıma cevap veriyor. O mesajları da kızımın yazdığına inanmıyorum. Çünkü Ş.’nın Türkçesi ve yazım tarzına uymuyor.” şeklinde konuştu.

Ağırlıklı olarak Adnan Oktar’ın show ve yorumlarının yayınlandığı A9 adlı tv kanalında kızlarının Oktar ve taraftarlarınca “kedicik” tabir edilen diğer kızlarla birlikte iki, kızını gören baba koçak apar topar Türkiye’ye giderek kızları için mücadeleye başladı. Kartal Adliyesi’ne giderek kızlarının annesi Gülperi K. ve Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulunan Koçak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi. Koçak “Kızlarımın aklını çelmişler. B.’nin ikizi olan oğlum M.’yi de aynı şeyleri yapacaklar. Lütfen daha reşit bile olmayan çocuklarımı bu ne olduğu belirsiz gruptan kurtarın” diyerek yetkililerden yardım istedi.

Kızkardeşler Avusturya basınına manşet oldular

Ş. ve B. kardeşlerin Viyana’dan sessiz sedasız ayrılıp, annelerinin teşvikiyle televizyon showlarına katıldıklarını yazan Avusturya basını olayı manşetlerine taşıdı. Österrecih gazetesi, Viyana Manşet Haber sayfası kaynağı ile “Viyanalı baba kızlarını skandal tv Show’unda buldu” başlığıyla haberi okurlarına duyurdu.

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu