Sinema

“Ay Lav Yu Tuu” filmi için düğmeye basıldı

Yönetmenliğini ve senaristliğini Sermiyan Midyat’ın yaptığı ‘Ay Lav Yu’ filminin devamı niteliğinde olan “Ay Lav Yu Tuu” için geri sayım başladı. Ay Lav Yu filmi 2010 yılında sinema salonlarında seyircinin beğenisini kazandıktan sonra TV’de her gösterildiğinde reyting sıralamalarının en üstünde yer almıştı. Film şimdi TAFF imzasıyla “Ay Lav Yu Tuu” olarak sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Senaristliğini ve yönetmenliğini, birincisinde olduğu gibi Sermiyan Midyat’ın yaptığı filmin zengin oyuncu kadrosunda Sermiyan Midyat, Nikki Leigh, Ayça Damgacı, Josh Folan, Ayşenil Şamlıoğlu, Kevork Malikyan, Tuna Orhan, Veysi Aslan, Gizem Karaca ve Bora Akkaş var.

AY LAVYU TUU’NUN VİZYON TARİHİ NE ZAMAN?

Filmin çekimlerinden önce, ekip prova için bir araya gelerek kameralara poz verdi.

Sinema salonlarına kahkaha taşıyacak “Ay Lav Yu Tuu’nun 2017 Mart’ında seyirciyle buluşması planlanıyor.

AY LAV YU’DA HANGİ OYUNCULAR YER ALMIŞTI?

Ay Lav Yu filmi Sinan Çetin’in yapımcılığında çekilmiş, başlıca rollerini ise Sermiyan Midyat, Nihal Yalçın, Fadik sevim Atasoy, Ayşe Nil Şamlıoğlu, Şenek Kökkkaya, Cengiz Bozkurt ve Nazlı Tosunoğlu gibi oyuncular üstlenmişti.

Mardin’de çekilen dram komedi politik tarzındaki filmin konusu şöyleydi:

Tinne, Mardin ili yakınlarında aslen var olan ve fakat devlet haritasında arazi olarak geçen bir köydür. İsmiyle müsemma Tinne kürtçede yok demektir. Tinne köyünün ağası Yusuf, aklı erdiğinden beri Devlet’e mektuplar yazmaktadır. Değerli devlet büyüklerim, gelin buralara, görün bizi, köy diyin bize, okulumuz, yolumuz, hastahanemiz olsun. Yusuf, en küçük oğlu Süleyman’a 399.mektubunu yazdırmaktadır. Ve o gün ayrı bir heyecan içerisindedir. Çünkü en büyük oğlu İbrahim okulu bitirmiş köye dönmektedir. Yusuf, İbrahim’i daha 6-7 yaşlarındayken gidip bir fakültenin avlusuna bırakmıştır. Tek amacı biri oğlunu alsın, nüfusuna geçirip kimlik sahibi yapsın ve İbrahim okuyup adam olsun, Tinne’nin makus talihini değiştirsin. Süryani papazı Hanna fark eder İbrahim’i ve alır büyütür kendi nüfusuna da geçirir.

 

 

 

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı