MagazinMedyabey TVReklamSosyal Medya

Aydınlı tostçu çektiği reklam filmiyle sosyal medyada fenomen oldu

Girişimci ruhu ve yönetici zekasını birleştiren Aydınlı tostçu spesiyali olan salçalı bazlama tostu için çektiği reklam filmiyle satışlarını ikiye katladı… Sosyal medyada hafta başından beri ilgiyle izlenen tost reklamı yerli ürünün de önemini ortaya çıkardığı için milli duyguları da harekete geçirdi. İşte o reklam filmi… Tost reklam filminin arkasındaki büyük zeka…

Adeta bir Hollywood yapımını andıran reklam filmiyle sosyal medyada haftanın en çok konuşulan konularından biri olan Aydınlı tostçu Cengiz Çelik bir fenomene dönüştü. 5 yıldır büfesinde tost satan 54 yaşındaki tostçu Cengiz Çelik, “bazlama tostu” reklam videosu ile hem ünlendi hem de satışlarını arttırdı.

Daha önce birçok şirkette yönetici olarak çalıştığını, daha sonra büfe açarak tost yapmaya karar verdiğini belirten Çelik; sosyal medyayı doğru kullanarak satışlarını patlattı. Bazlama tostunu tanıtmak için reklam filmi yönetmeni Kerem Sarı ile irtibata geen Çelik süreci şu sözleriyle anlattı:

“Çektiğimiz kısa reklam filminde ben de oynadım. Piyasadan çok farklı bir ürün yapıyorum. Yaptığım bu farklı ürünü geniş kitlelere duyurmak için herkesten farklı bir tost reklamı yaptım. Sanal ortamda çok sayıda tostçu videosu var. Ama ben daha farklı yapmak istedim. Bundaki amacım hem satışı artırmak hem de dikkat çekmekti. 5’inci yılımızın ilk gününden bugüne hiç boş durmadık. Satışlarımızı her zamankinden daha fazla olarak ikiye katladık. Müşterilere artık tost yetiştiremez olduk. Bazlama bildiğiniz gibi Anadolu’nun en çok bilinen ekmeğidir. İçine ne koyarsanız koyun çok farklı bir lezzet veriyor. Bugünkü müşterilerimizin öğleye kadar olanının tamamı Aydın dışından geldi. İzmir, İstanbul, Ankara ve diğer illerden bir buraya tatile gelenler gelip bizi bularak bazlama tostu yedi.”

Kerem Sarı’nın çektiği tost reklamında rol alan oyuncu Coşkun Kemer de performansıyla büyük beğeni topladı. Beklenilenin üstünde ilgi gördüklerini belirten Çelik, “Reklam filmi sonrası işlerimiz bir anda arttı. Normalde işlerimiz 12.00’de açılırken bugün sabah 09.00’dan itibaren müşteri gelmeye başladı. Bugün gelen müşterilerimizin yüzde 50’si reklamı izlediğini ve o yüzden geldiğini söyledi.” diyerek reklamın etkisini açıkladı.

Sosyal medyada bir anda paylaşım rekoru kıran tostçu reklam filminde, Fransa’da yaşayan Aydınlı Coşkun isimli karakterin Fransız yemeklerini beğenmeyince Aydın’daki tostçuyu arayıp, uçaktan paraşütle büfenin önüne atlaması konu ediniyor. İşte o video:

https://www.youtube.com/watch?v=cRBnXbnhZww

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu