Medya

Aydınlık gazetesi Rıza Zelyut’un yazılarına neden son verildiğini açıkladı

Aydınlık gazetesi yazar Rıza Zelyut'un yazılarına son verildiğini yazılı açıklamayla duyurdu. Ayrılığın gerekçesi ise Zelyut'un "Türk kışı" yazısında kullandığı ifadeler oldu.

Aydınlık gazetesi, yazarı Rıza Zelyut’un yazılarına son verdi. Zelyut’un köşesini kaybetmesinin nedeni ortaya çıktı. Zelyut,  “Türk kışı” başlıklı dünkü yazısında kullandığı bazı ifadeler nedeniyle gazeteyle bağının koptuğunu açıkladı.

RIZA ZELYUT’UN O İFADELERİ AYRILIĞA NEDEN OLDU

Aydın gazetesi da konuyla illgili yazılı bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamada Rıza Zelyut ile yolların neden ayrıldığı ifade edildi. Aydınlık’ta yapılan açıklamada , Zelyut’un yazısında, “Fetullah’ın Erzurum’daki torunları kime oy verdiler? Kendilerini Fetullah Gülen’in torunları olarak gösterenler o seçimde de bu seçimde de AKP’ye oy verdiler. (…) Peki 1919’larda Pontus Rum Devleti kurulmak istenen bölge halkı kime oy verdi? Cevabını Rize ve Trabzon oylarına bakarak siz verebilirsiniz. (…) AKP, işte FETÖ’cü, İskilipli Atifçı ve Pontusçu geçmişi yüksek olan yerlerden yüksek oy alıyor” ifadelerini kullandığı gerekçesiyle yollarını ayırdığını duyurdu.

AYDINLIK GAZETESİNDEN AYRILIK AÇIKLAMASI

Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Aydınlık gazetesi Ak Parti’ye oy veren halkımızı terör örgütleriyle ilişkili ve düşman cephede gösteren bu ifadeleri kesinlikle kabul etmemektedir. Türk milleti bir bütün olarak ABD destekli terör örgütleriyle mücadele etmektedir.

Yazının başlığında belirtilen “Türk kışı olur” çağrısı da ABD’nin uzun süredir fırsatını kolladığı Sorosçu kitle hareketlerini işaret etmesi sebebiyle de Aydınlık’ın yayın çizgisine ve hassasiyetlerine uymamaktadır.

Aydınlık, Michael Rubin başta olmak üzere Pentagon’un psikolojik savaş elemanlarının bu yöndeki tehditlerini uzun süredir kamuoyunun dikkatine sunuyor. Aydınlık sütunları Rubin’le aynı anda aynı söylemlerin dillendirileceği yer olamaz.

Değerli yazarımızla yaşadığımız bu temel fikir ayrılıkları sebebiyle yollarımızı ayırdığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Sayın Zelyut’a katkıları için teşekkür ederiz.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu