Yerli Dizi

Aydınlık gazetesinden Netflix dizisi ‘Aşk 101’e ağır eleştiri

Aydınlık gazetesinin dünkü manşetinde Netflix’te yayınlanan Aşk 101 dizisi vardı. Gazete; dizinin aile, bilim ve eğitim gibi değerlere başkaldırı mesajı verdiğini öne sürdü.

Aydınlık gazetesi bugünkü manşetine Netflix’te yayınlanan Aşk 101 dizisini taşıdı. Gazete; dizinin aile, bilim ve eğitim gibi değerlere başkaldırı mesajı verdiğini öne sürerek yapımı hedef gösterdi.

Aydınlık yazarı Utku Reyhan ‘dizinin mesajları’nı şöyle paylaştı: Bugünlerde yeni yayınlanan ikinci sezon için ayrıca değerlendirmede bulunacağız. Dizinin ilk sezonunda ise öne çıkan mesajlar şöyle: * Bütün aileler berbat * Anneler anlayışsız, babalar duygusuz * Bütün öğretmenler demode ve kötü * Okullar anlamsız * İnsan denen canlı “boktan” * Çikolatalı süt kötü, bira şahane * Düzenli ev sıkıcı, dağınık bohem evi iyi * Doğrunun ölçüsü sensin * Önemli olan anı yaşamak

” Bu mesajlar dört lise öğrencisi tarafından veriliyor. Gençlerden birisi şiddet eğilimli. Sokakta yürürken herhangi birine, basketbol maçı yaparken hakeme ya da sınıfta önünde duran bir arkadaşına nedensiz şiddet uygulayabiliyor.”

“Diğer genç, öğrencilere kumar oynatıyor. Ödev ticareti yapıyor. Okulun güvenlik görevlisi ve kantincisini de kendi saadet zincirinin üyesi yapabiliyor. Dahası, sahte belgelerle kantinde gıda denetimi yapılmamış ürünlerin satışını sağlıyor.”

“Dördüncü “kahraman” alkolik. Hem evinde hem de okulda durmadan içki tüketiyor. Ayakta pek duramıyor. Alkolikliğine dünyayı umursamaz bir “bilgelik” de eşlik ediyor. Ara ara intiharı da düşünmüyor değil.”

Bir diğer genç öğretmeniyle sınıfta basılıyor. O, güzelliğini farklı erkek öğrencileri birbirine düşürmek için kullanabiliyor. Kilo alma kaygısıyla yemek yemiyor ama elinden bira şişesi de düşmüyor.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu