Medya

Aykut Küçükkaya ile Ahmet Şık arasındaki tartışmaya Murat Sabuncu da dahil oldu

Cumhuriyet gazetesi eski genel yayın yönetmeni Aykut Küçükkaya, Halk TV’nin basılı yayının başına getirilmesi nedeniyle TİP Milletvekili Ahmet Şık’ın kendisine gösterdiği tepki medyanın gündeminde. Küçükkaya’nın açıklamasına tepki gösterenlerden biri de Halk TV programcısı ve T24 yazarı Murat Sabuncu oldu. Sabuncu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Ahmet Şık ve Aykut Küçükkaya arasındaki tartışmaya dahil oldu.

MURAT SABUNCU’DAN FLAŞ AYKUT KÜÇÜKKAYA AÇIKLAMASI

Sabuncu, Aykut Küçükkaya’yı hedef alarak sosyal medya hesabından konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Yönettiği gazetede,Süleyman Soylu’nun ağzıyla eski çalışma arkadaşlarını açıklama adı altında hedef göstermiş bir ‘kişi’ ortamı boş buldu, atıp tutuyor.AKP savcısının karşısında bülbül olan bu şahsa zaman harcamak israf. Hesabım işbirliği yaptıklarıyla, “detaylarla” uğraşmam

Ama bir kırmızı çizgim var onların anlayamayacağı.Dostlarım…Ahmet Şık’a söz söylemeye kalkmışlar. Hiç biriniz onun gösterdiği cesareti, direnci, dayanışmayı gösteremezsiniz. Onunla yan yana durmaktan her zaman onur duydum.Şimdi aynılar aynı yere, ayrılar ayrı yere. hadi bakalım.”

KÜÇÜKKAYA, HALK GAZETENİN YAYIN YÖNETMENİ OLARAK GÖREV YAPACAK

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, “Yeni dönemin medyasını inşa ediyoruz” diyerek duyurduğu basılı gazete “Halk”ın genel yayın yönetmeninin, eski Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın olacağını açıklamıştı.

Aykut Küçükkaya'dan Ahmet Şık'ın 'muhbir' iddiasına yanıt: Bir siyasi lideri mezhebiyle gündeme getiren kişi,

AHMET ŞIK TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Halk TV’nin basılı yayının başına Küçükkaya’nın getirilmesine tepki gösteren TİP Milletvekili Ahmet Şık ise, “Cumhuriyet gazetesine yönelik kumpasta Alev Coşkun’la birlikte Sarayın yalancı muhbiri, savcının yalancı tanığı olup iş arkadaşlarını koltuk sevdası uğruna hapse gönderen Aykut Küçükkaya mı İpekçi, Emeç, Mumcu’nun ruhunun taşıyıcısı olacak?” paylaşımında bulunmuştu.

KÜÇÜKKAYA’DAN YANIT GECİKMEMİŞTİ

Küçükkaya, TİP milletvekilinin paylaşımına sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Tweetinde “Değerli kamuoyuna… Belgeler, gerçeği ortaya koymak içindir, yalanları çürütür!.. 28 yıllık meslek hayatımda sadece gerçeklerin peşinden koştum…” diyen Aykut Küçükkaya şu ifadeleri kullandı;

Değerli kamuoyuna…

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, Türk basın dünyasına yeni soluk getirecek günlük basılı gazeteyi bana emanet ettiğini dün açıkladı. Bu görevi büyük bir onurla, gururla yürüteceğim…

Mahiroğlu’nun açıklamasının ardından yıllardır yalan ve çamur çukurunda debelenen bir isim beni yine hedef aldı… Bugüne kadar kendisine hiç yanıt vermedim… Yanıt vermememin gerekçesi, “28 yıl emek verdiğim Cumhuriyet’teki tüm çalışma arkadaşlarımın çıplak gerçeği” bilmesiydi… Ancak 6 ay önce Cumhuriyet’ten istifa ettim… Ve artık yeni bir yola çıkıyorum… Bu yola çıkarken kimsenin 28 yıllık meslek hayatımı lekelemesine izin vermem…

AKP’nin, Saray’ın Cumhuriyet’e yönelik operasyonu Ekim 2016’da yapılmış, Cumhuriyetçiler o tarihte gözaltına alınarak tutuklanmıştı. O dönem Cumhuriyetçileri savunan avukatlardan dosyadaki belgeyi istemiştim, tüm kamuoyuyla bu belgeyi paylaşıyorum… Benim Cumhuriyet çalışanı olarak ifadeye çağrılmam 2 Ocak 2017 tarihidir. Ben ne kadar büyük bir adamım ki geçmişe zaman yolculuğu yaparak 2-3 ay önce gözaltına alınan, tutuklanan Cumhuriyetçileri hapse attırmışım!..

Bir siyasi parti liderini mezhebiyle gündeme getiren kişi yalanıyla yalnızlaşmaya mahkumdur!..

Aykut Küçükkaya

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu