Medya

Aykut Küçükkaya sonrası Cumhuriyet’te sular durulmuyor…Bir yazar daha istifa etti

Cumhuriyet gazetesinde Aykut Küçükkaya’nın yayın yönetmenliğinden istifasının kabul edilmesine tepki gösteren 3 kişinin gazeteden ayrılmasının ardından bugün akşam saatlerinde bir ayrılık daha yaşandı.

Cumhuriyet’te, sendikalı 8 çalışanın işten çıkarılmasının ardından başlayan krizde sular durulmuyor.

Bugün, Aykut Küçükkaya’nın istifasının kabul edilmesine tepki gösteren Yayın Koordinatörü Serkan Ozan, Yazı İşleri editörü Cafer Kurt ve çevre haberleri uzmanı Hazal Ocak gazeteden ayrılmış, Yazı İşleri Müdürü Olcay Büyüktaş ise görevinden alınmıştı.

Üst üste yaşanan bu ayrılıkların ardından bir isim daha gazeteye veda etti.

“O ‘ALEV’E GAZ OLACAĞIMA İŞSİZ KALIRIM”

Gazeteci Mustafa Kemal Erdemol, Cumhuriyet gazetesinden ayrıldığını duyurdu.

“Giden dostlarımı yalnız bırakamam diyen” Erdemol, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’a da “O ‘alev’e gaz olacağıma işsiz kalırım daha iyi” sözleriyle göndermede bulundu.

“hoşçakal cumhuriyet…emekçi arkadaşlarımız için işinden olan aykut’u ve giden dostlarımı yalnız bırakamam..umarım kibrin, otoriterliğin, saygısızlığın, kendini beğenmişliğin, tek adamlığın “alev”inden kurtulursun bir an önce.. o “alev”e gaz olacağıma işsiz kalırım daha iyi…”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu