MagazinMüzik

Ayla Çelik ortalığı kasıp kavuran Bağdat şarkısını kime yazdı? Şok iddialar

Sonu günlerde, 2016 yılına damgasını vuran Bağdat şarkısının ilham kaynağı olan erkeğin kim olduğu konusunda çok güçlü iddialar ortaya atıldı. İddiaların işaret ettiği isim hakkında uzun zamandır olumlu ya da olumsuz bir bilgi alınamıyor. Bir kaza sonucu beyin fonksiyonlarını yitiren ünlü erkek sanatçı, bir zamanlar Ayla Çelik’in Bağdat şarkısına ilham mı oldu? İşte şok olacağınız o iddialar ve Ayla Çelik’in Bağdat şarkısını kime yazdığı konusunda çıkan son spekülasyonlar…

İddialara göre Kenan Işık (eşi Beril Işık ile evliliklerinin 26. yılında iken) 2007’de söz yazarı Ayla Çelik ile tanışır. Aralarında bir yakınlaşma olur ve bu yakınlık Kenan Işık’ın o üzücü kazayı geçirmesinden 6 ay önce sona erdiği yani yaklaşık 7 yıl sürer. Bu süre içinde Ayla Çelik’teki yeteneği keşfeden Kenan Işık; onu söz ve beste yazarlığı konusunda teşvik eder. 2013 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu adına yönettiği ‘Antigone’ adlı oyunun müziklerini de Ayla Çelik’e yaptırır. Kenan Işık 21 Mart 2014 tarihinde spor kompleksinde göz kararması ile düşerek başını sert bir şekilde yere çarpar ve beyin kanaması geçirir. Ayla Çelik ziyarete ancak 5 ay sonra sanatçının yoğun bakımda tutulduğu Nişantaşı’ndaki Amerikan Hastanesi’ne gider. Kenan Işık’ın eşi Beril Işık ise Ayla Çelik’i görünce sinirlenerek “Seni burada görmek istemiyorum, bir daha hastaneye gelme.” der ve Çelik gözyaşları içinde hastaneden ayrılır.

İşte o günlerden bugüne kalan mirasın adı ise: Bağdat’dır.  Kenan Işık yine iddialara göre Ayla Çelik için ilham kaynağı olur. Çelik milyonların onu tanımasını sağlayan “Bağdat” adlı şarkısını Kenan Işık için yazıp bestelemiştir.

İşte o şarkı. Beyazıt Öztürk şarkıda ve klipte Ayla Çelik’e eşlik etmişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu