Medya

Ayşe Arman, Faruk Bildirici’nin Instagram reklamlarıyla ilgili etik hatırlatmasını kaale almadı!

Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Arman’dan kendisini  sosyal medya hesabından reklam yapmakla eleştiren Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici’ye beklenen cevap geldi. Ayşe Arman, verdiği cevabıyla Faruk Bildirici’nin etik değerlendirmesini kaale almayacağını açıkça ortaya koymuş oldu. “Ben şeffaf, açık kadınım, sevdiğim şeyi cart diye koyarım. Öyle de yapmaya devam edeceğim.  Burası benim özel alanım, istediğimi yaparım” mesajını verdi.

FARUK BİLDİRİCİ’NİN UYARISINI DİKKATE ALMADI

Faruk Bildirici, okurlardan gelen şikâyetler üzerine etik değerlendirme yazısı kaleme almış  Insagtram hesaplarını incelediği Ayşe Arman ve Sibel Arna’yı ‘reklam yapmak’la eleştirmişti. Bildirici, ayrıca iki yazara Doğan Grubu Yazılı Basın Yayın İlkeleri’ni hatırlatmıştı. Ama görünen o ki Arman, Bildirici’nin altını çizmeye çalıştığı hem gazeteciliğin temel ilkelerini hem de Doğan Medya Grubu’nun Yayın İlkelerini yeterince manidar bulmamışa benziyor.

‘Ürün yerleştirme bana uymaz’ başlığı altında Bildirici’ye cevap veren Arman, cevap niteliği taşıyan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


ÜRÜN YERLEŞTİRME BANA UYMAZ
INSTAGRAM hesabım, benim kendime ait bir alan. İnanılmaz eğlendiğim, geyik yapığım, kafamı boşalttığım, makyajsız fotoğraflarımı, özel hayatımı paylaştığım, günün her anı insanlarla iletişimde olduğum bir alan. Orada ben gazeteci filan değilim. Ya da sadece gazeteci değilim. Anneyim, gezginim, ev kadınıyım, alıveriş manyağıyım, depresyondayım, umredeyim, Varanasi’deyim, Mumbai’de ev-otelimdeyim, ergen annesiyim, sevgiliyim, her pazartesi diyete giren ve bozanım, spor yapanım… Bin türlü halim var benim. Türkçesi, sadece gazeteci Ayşe Arman değilim. Her şeyim.
Ve sosyal medya, hepimizin her rengini yansıtıyor. Ben kimseye Instagram’ımla ilgili hesap vermek zorunda hissetmiyorum kendimi. Sevdiğim, fayda gördüğüm şeyleri paylaşırım, duyururum, överim, hoşuma gitmeyen şeyleri de yererim, bunu bir hizmet olarak addediyorum. Ürün de yerleştirmem, böyle bir numara yapmaya gerek yok çünkü. Ben şeffaf, açık kadınım, sevdiğim şeyi cart diye koyarım. Öyle de yapmaya devam edeceğim. Nokta.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu