Medya

Ayşe Arman itirazlara meydan okudu “Kaset çözümü elimde!”

Ayşe Arman röportajı ile ilgili olarak yapılan itiraza cevap verdi. Ünlü gazeteci Ayşe Arman’a verdiği röportajla ilgili olarak bazı bölümlerine itiraz eden Asım Can Gündüz’e Arman’dan net cevap: “Kaset çözümü elimde!”

Müzisyen Asım Can Gündüz’ün oğlu (müzisyen) Evrencan Gündüz, kendisiyle yapılan röportajın bazı bölümlerine itiraz etmişti. Geçtiğimiz Pazar günü Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman’ın yaptığı röportajın”Benimki iyi bir insandı ama iyi bir baba değildi.” başlığı tartışmalara sebep olmuştu.

Röportajda Evrecan Gündüz’ün ağzından, 2016’da hayatını kaybeden babasına dair, “Babamın kendisi çocuktu, baba olacak insan değildi. Herkes dünyaya baba olmak için gelmiyor. Benimki de iyi bir insan ama iyi bir baba değildi. Ağır gelmiş babalık. Annemi ve beni bırakıp ‘Ege’ye giden ilk otobüs hangisi?’ demiş.” sözleri tartışma konusu oldu.

Evrecan Gündüz röportajın yayınlanmasının ardından kişisel Instagram hesabından bu söyleşinin başlığına ve babasına dair yayımlanan içeriğine itiraz ederek, “Maksadını aştı” gönderisini paylaşarak “Ayşe Arman’ın kişisel merakını gidermek için sorduğunu ifade ettiği” soruların söyleşide kullanıldığını iddia etmişti.

Röportajlarıyla tanınan gazeteci Ayşe Arman ise bugünkü köşesinin sonunda konuya dair “Evren Can Gündüz’ün kaset çözümü de elimde. Bana söylenmeyen bir şeyi yazmam. Röportajda yazdıklarım benim yorumum değil, kendi anlattıklarıdır. Bu konuda tek ve son açıklamamdır” ifadelerini kullandı.

İşte Arman’ın tek ve son açıklaması 

“Bunca yıllık gazeteciyim. Bana söylenmeyen bir şeyi yazmam. Kayıtsız röportaj da yapmam. Evren Can Gündüz’ün kaset çözümü de elimde. Röportajda yazdıklarım benim yorumum değil, kendi anlattıklarıdır. Konuyu uzatarak genç bir sanatçıyı kırmak istemiyorum. Kendisini çok sevdim ve pırıl pırıl bir müzisyen olduğuna inanıyorum. Amacım babası Asım Can’ın anısına saygısızlık etmek de değildi. Bu konuda tek ve son açıklamamdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu