Medya

Ayşe Arman’ın Berfin Özek hakkındaki hayal kırıklığı paylaşımına yansıdı: “Yazıklar olsun…”

Gazeteci Ayşe Arman’ın gündeminde erkek arkadaşının yüzüne kezzap atarak büyük bir dramın öznesi haline gelen Berfin Özek vardı. Instagram hesabından dikkat çeken Arman, Özek’in şikayetini geri çekmesiyle ilgili yaşadığı hayal kırıklığını yazdı.

AYŞE ARMAN: “NE YAZIK Kİ DOĞRU!”

Ayşe Arman, yaşadığı hayal kırıklığını şu ifadelerle paylaştı:


Ne yazık ki doğru!!!! Berfin, yüzüne 1.5 kilo kezzap atan, “insan” bile diyemeyeceğim o mahluku, Ozan Çeltik’i affetti. Yanlış okumadınız, yüzünü tanınmaz hale getiren, hayatını çalan katilini affetti.
.
İnanılır gibi değil di mi? Yazıklar olsun di mi? Ben de inanamadım. Bi yanlışlık vardır dedim. Olamaz dedim. Mümkün değil dedim
.
Bütün ülke “birlik” olmuştuk, “tek yürek” olmuştuk, bu kızın yanında yer almıştık. Sağlık Bakanlığı devreye girdi, istediği doktora ameliyat olmasına izin verildi, Mehmet Mutaf Hoca günlerce gecelerce uğraştı, bilmem kaç ameliyat gerçekleştirdi, 4 mü, 5 mi, sayısını ben unuttum, aylarca Bodrum Acıbadem’de kaldı, kadın örgütleri devreye girdi, benim gibi kaç gazeteci başına gelen felaketi yazdıkça yazdı. İyilik kolyeleri dizdirdik, ona gelir olsun diye sattık. Gerçekten inanamıyorum.
.
Her şey, en ilkel erkek şiddetine maruz kalan, hayatı çalınan bir kadına yardımcı olmak içindi. O, yeni bir yüzle, kaldığı yerden, yeni bir hayata devam etsin, kendi ayaklarının üzerinde durabilsin diyeydi. Belki üniversite okurdu, meslek sahibi olurdu, belki şiddete uğrayan kadınların başka yanında yer alırdı.
.
Ama sonunda ne oldu? O kadın gitti, o mahluku affetti!!! Felaket di mi???? Siz de şoktasınız di mi???? Dün oğlanın annesinin evine taşındı, bugün de gitti Cumhuriyet Savcılığına “Şikayetimi geri çekiyorum” diye dilekçe verdi.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

🔺Ne yazık ki doğru!!!! Berfin, yüzüne 1.5 kilo kezzap atan, “insan” bile diyemeyeceğim o mahluku, Ozan Çeltik’i affetti. Yanlış okumadınız, yüzünü tanınmaz hale getiren, hayatını çalan katilini affetti.😔 . 🔺İnanılır gibi değil di mi? Yazıklar olsun di mi? Ben de inanamadım. Bi yanlışlık vardır dedim. Olamaz dedim. Mümkün değil dedim😔 . 🔺Bütün ülke “birlik” olmuştuk, “tek yürek” olmuştuk, bu kızın yanında yer almıştık. Sağlık Bakanlığı devreye girdi, istediği doktora ameliyat olmasına izin verildi, Mehmet Mutaf Hoca günlerce gecelerce uğraştı, bilmem kaç ameliyat gerçekleştirdi, 4 mü, 5 mi, sayısını ben unuttum, aylarca Bodrum Acıbadem’de kaldı, kadın örgütleri devreye girdi, benim gibi kaç gazeteci başına gelen felaketi yazdıkça yazdı. İyilik kolyeleri dizdirdik, ona gelir olsun diye sattık. Gerçekten inanamıyorum.😱 . 🔺Her şey, en ilkel erkek şiddetine maruz kalan, hayatı çalınan bir kadına yardımcı olmak içindi. O, yeni bir yüzle, kaldığı yerden, yeni bir hayata devam etsin, kendi ayaklarının üzerinde durabilsin diyeydi. Belki üniversite okurdu, meslek sahibi olurdu, belki şiddete uğrayan kadınların başka yanında yer alırdı.😔 . 🔺Ama sonunda ne oldu? O kadın gitti, o mahluku affetti!!! Felaket di mi???? Siz de şoktasınız di mi???? Dün oğlanın annesinin evine taşındı, bugün de gitti Cumhuriyet Savcılığına “Şikayetimi geri çekiyorum” diye dilekçe verdi…😔🤬 . . (Gelişmeleri ve detayları yazacağım…)

Ayse Arman (@armanayse)’in paylaştığı bir gönderi ()

ŞİKAYETİN GERİ ÇEKİLMESİNE TEPKİLER

Öte yandan 20 yaşındaki Berfin Özek, yüzüne asit dökerek yanmasına sebep olan ve 13 yıl hapis cezasına çarptırılan eski erkek arkadaşı Rasim Ozan Çeltik hakkındaki şikayetinden vazgeçmesinin yankıları devam ediyor. Özellikle kadın hakları açısından konuya yaklaşanlar olayla ilgili giderek daha da yoğunlaşan oranda paylaşımlarla yaşadıkları şoku ifade ediyorlar.

Berfin Özek, yaşananların sonrasında ‘Ozan’ı seviyorum onunla evlenmek istiyorum, bu yüzden şikayetimden vazgeçiyorum’ diyerek şikayetini geri çekti. Dava sürecinde Özek’e büyük destek veren İskenderun Kadın Platformu, yaptığı açıklamada, “Öldüren sevgi istemiyoruz,’ şiarımıza ters düştüğünden, bu saatten sonra Berfin Özek ile ilgili hiç bir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz” açıklamasında bulundu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu