Televizyon

AYŞE İLE ALİŞAN’I NASIL BİLİRSİNİZ?

Ayse_Ozyilmazel_Alisan_“Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı”…Bu söz de nereden çıktı anlayamadınız değil mi? Anlatayım…Sabah Ayşe ile Alişan’ı izledikten sonra böyle biraz garip oldum. Daha doğrusu biraz garip duygulara kapıldım. İkiliyi bir araya getirme fikri kimden çıktı bilmiyorum ama fikir sahibini ayakta alkışlamak istiyorum. Ayrıca “en üretken yapımcı” ödülünü de kendilerine takdim etmek farzdır diye düşünüyorum.

İzlediğim program, “program” olamamış. Olamamış; çünkü sunucu görevi verilen ikili programa kesinlikle hakim değil. Onlar orada neredeyse sadece dekorun bir parçası konumundalar.

Alişan’ı yıllar öncesinden bilir tanırım. Gırgır bir çocuktur, severim kendisini. Muziplikleri çoktur. Bir dönem Çağla Şikel’le yaptıkları programda ifade edebilmişti kendini az çok. Eski kankasıyla orta şekerli de olsa bir sinerji oluşturabilmişti. Ama Alişan, tek başına bir programın ağırlığını taşıyabilecek bir performansa sahip değil halihazırda. Programdan anlaşılıyor ki Alişan’a “usta sunucu” görevi verilmiş, Ayşe Özyılmazel de galiba yanında “stajyer sunucu” pozisyonunda olmalı.

Gelen konuklar ile ilgili bir ön bilgiye sahip olmadıkları öylesine belli ki. Sordukları sorular, pardon düzeltiyorum; soramadıkları sorular adeta ağlıyor. Davet edilen herkes, programı ele geçirirken, programın asıl sahipleri ise bir anda konuk durumuna düşüveriyor.

Ayşe Özyılmazel, sanki anaokulunda 0-5 yaş grubundaki çocuklara hitap eden bir öğretmen edası ile kendisine teslim edilen programı götürmeye çalışıyor ite-kaka.

Allahtan bol VTR, reklam, az sonra ve tanıtım görüntüleri giriyor da “muhteşem ikili”nin üzerinden yük kalkıyor bir miktar. Stüdyoya davet edilen konuk sayısı arttıkça bizim muhteşem ikilimiz, orada dakikalarca oturanları unutuyor. Birer “konu mankeni” durumuna düşen, soru ve ilgi bekleyen konukların bekleyişi sürüp gidiyor.

Ayşe Özyılmazel, usta bir sanatçının kızı olma şansını değerlendirmek istiyor olabilir. Olaylı boşanması da gündeme gelmesini ve basında sıkça yer almasını sağladı. O da bu rüzgarı arkasına alıp uçmak istiyor. Ekmek parasıdır, anlarım. Ama ben bu programın yapımcılarını, kanal yöneticilerini anlamıyorum. Nasıl bir beklenti içindesiniz, görünen köy kılavuz ister mi? Nasıl bir manzara görmek istiyorsunuz anlamıyorum? Manzarası olmayan bir cam parlatılır mı hiç? Biliyorum ki Alişan ve Ayşe’nin sunuculuk serüveni sezonluk. Çünkü bu projede yer alan iki isim de doğru tercihler değil. Farklı projeler de belki başarı gösterebilirler. Ama bu program için “olmamış” derim ben. Ne demiş şair:

“Bazen olmaz; hayat istediğini sunmaz. Sunsa da uymaz; ya zaman yanlıştır, ya mekan. Belki de insan…”

I am sorry yani, gerçekler acıdır.

 

GÖNÜL GÖKMEN / Medyabey

www.twitter.com/ekinoba

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

3 Yorum

  1. Sevgili Gönül hanım ,yorumu çok kısa tutacağım zira uzun birşeyler yazarsam kelimelerle aram açılır.Siz her şeyi güzel özetlemişsiniz.Burada değil ”Dam üstünde saksağan…” ”Dam üstünde tombul tombul…? ” deseniz bile oturur, o kadar ikilinin birbirinden kopuk olduğu kadar,ne deseniz olur kısaca.!!

    Kararı izleyici verecektir,ben verdim!

    Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR