Televizyon

AYŞE ÖZGÜN’ DEN TV DÜNYASINA İLGİNÇ DEĞERLENDİRMELER

ayse-ozgunTV 8’de Cengiz Semercioğlu’nun bugün ki program konuğu Ayşe Özgün’dü.

Gazeteci Cengiz Semercioğlu’nun sunduğu Böyle Bir Şey Var mı? programı tv8 ekranlarında sürüyor. Programa konuk olan Ayşe Özgün samimi açıklamalarda bulundu.

Televizyon programcılığı denilince ekranın en deneyimli isimlerden biri olan Ayşe Özgün, Yüksel Aytuğ’un bir köşe yazısında gündüz kuşağı yapan kadınların Oprah Winfrey olmaya çalışıyorlar sözlerine şöyle cevap verdi:

Kardeşim sen Oprah’yı tanıyor musun? Oprah Ne yapıyor biliyor musun konuşuyorsun Yüksel’ciğim. Ben Oprah’yı tanıyorum yüz yüze konuşmuşluğum da var. Oprah olmak niyetinde de değiliz.

Halk Yaşar Nuri Hoca’yı sevdi

Ayşe Özgün Yaşar Nuri Öztürk ile ilgili ‘Ben Yaşar Nuri Hocayı sırf onu alıyım diye yapmadım. Ben Yaşar Nuri Hoca dışında beş altı tane ilahiyatçı çıkardım. Ama Yaşar Nuri’yi halk benimsedi. Benim dindar görünen taraflarım var. Kimse bilmez Yaşar Nuri hoca bilir bunu. Sanki hocaya yukardan bir şey bağlanmış hoca halka mesajlarını veriyor. Bu noktalarda yüzen İslamiyet beni kahrediyor. İslamiyet’i bu yerlerden kurtarmak lazım. Saba’da Yaşar Nuri Hoca ile konuşurken artık gülmüyor bir ara çok gülüyordu. Saba Tümer’in yoğurt yemesi farklı. Güzel kız renkli kız kahkahalı kız halk bunu sever.

Tekliflerin hepsini reddettim

Ayşe Özgün televizyon programı yapma hakkında düşüncelerini anlattı…

Televizyonu özlemiyorum. Radyoda çok mutluyum, bana televizyondan 4- 5 tane teklif geldi reddettim. Ben eskiden her Pazar stüdyoya girip altı yedi tane program çekiyordum. O zaman maddi imkanlar çok kötüydü. Sonra kanallardan geldiler üstüme açık çeklerle, transfer ücretleriyle hepsini reddettim.’

Muhteşem Yüzyıl değişti

En çok Muhteşem Yüzyıl dizisini izlediğini belirten Özgün, Meral Okay’ı özlediğini söyledi:

“Muhteşem Yüzyıl’ı izliyorum ama Meral’ciğimi, rahmetliyi arar gibiyim yeni dönemde senaryoda bir eksiklik görüyorum. Senaryo kısalmış bakışlarla, kakışlarla gidiyor dizi. Meral zamanında böyle değildi Meralın devrindeki senaryoları arıyorum. İzlemesem de olur şimdi.”

Gazeteciler.com

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu